Üksikkandidaadid tühjendavad kukrut

Eliisa Matsalu, Harry Tuul 15. aprill 2014, 08:54

Kui erakondade europarlamendi kandidaadid salatsevad rahast rääkides, siis üksikkandidaadid on veidi avatumad.

Üksikkandidaat Silver Meikar kavatseb europarlamendi valimistel kasutada peamiselt toetajate annetusi. Kandidatuuri ülesseadmiseks algatas Meikar möödunud nädalal annetuste kogumise, mille eesmärgiks oli saada ööpäeva jooksul valimistel osalemiseks vajamineva 1775 euro suuruse kautsjoni summa. Kokku kogus Meikar üle poolesaja toetaja abiga 4578.97 eurot.

Meikar annab kulutustest kampaania käigus jooksvalt teada. "Inimesed annetasid kampaaniale oma isiklikku raha ja ma ei kavatse seda erakondade kombel põletada," märkis ta. "Minu rahaline panus saab olema 300 spartalikku eurot."

"Tõestan, et poliitikat on võimalik teha professionaalse reklaamitööstuse orjuseta ja sellega kaasneva arutu raiskamiseta," märkis ta. Oma kampaanias panustab Meikar otsesuhtlusele valijatega ja toetajate vahetu kaasamisele. "Kavatseme olla keskkonnasäästlikud ja läikepaberile trükitud propagandamaterjalidega me inimeste postkaste ei risusta," märkis ta.

Meikari sõnul on suurte plakatite, klantspiltide ja teadvustamata hirmudele ja lootustele rõhuvate videote aeg möödas. "Intelligentne valija ei tee oma otsust umbisikulise meediasse paisatud demagoogilise propaganda põhjal," ütles Meikar. Ta lisas, et valimised ei peaks olema missivõistlused, nagu Euroopa Parlamendi valimised sageli väheste osaliste, tuntud nimede ja tuntud nägude esinumbriteks seadmise tõttu olema kipuvad.  Nii jäetakse Meikari sõnul sisu sageli tagaplaanile.

Ka riigikogulasest üksikkandidaat Olga Sõtnik juhib oma kampaaniat ise, kasutades mõne vabatahtliku abi. Tema ütlust mööda on ta osalenud kokku kaheksal valimisel nii kandidaadi, meeskonnaliikme kui ka kampaaniajuhina.

"Tegin kampaaniat endale, Jüri Ratasele ja Edgar Savisaarele, nii et teatud kogemus on mul selles valdkonnas olemas," märkis ta. Sõtnik rahastab kampaaniat peamiselt isiklikest vahenditest ja annetustest. Sõltuvalt sellest, palju annetusi koguneb, otsustab Sõtnik, kas teeb otsepostituse või tellib tele-ja raadioreklaami. Praeguseks pole Sõtnik sõlminud ühtegi kampaanialepingut. "Olen paindlik ja kujundan oma eelarvet kampaania käigus," ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. April 2014, 11:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing