Eliisa Matsalu • 15. aprill 2014 kell 7:05

Keskerakond tõmbas kampaaniakulud koomale

Keskerakonna tänavune europarlamendi kampaania tuleb oluliselt odavam kui 2009. aastal, mil valimistele kulutati üle 600 000 euro, teatas erakonna peasekretär Priit Toobal.

Tema sõnul saab partei täpsed kulud avalikustada pärast valimisi. Küll aga on kindel, et seekord kulutab erakond valimistele tunduvalt vähem kui viis aastat tagasi. "Eeldatavalt jäävad kulutused paarisaja tuhande euro piiresse," ütles Toobal. 2009. aastal läks Keskerakond europarlamendi valimised maksma 612 470 eurot.

Keskerakond kasutab kampaaniakulude rahastamiseks riigieelarvelist toetust, kandidaadid panustavad valimistesse vastavalt oma ambitsioonidele ja võimalustele.Toobali sõnul on kampaanias olulisel kohal erakonna keskbüroo töö. Kampaania käigul hoiab pidevalt silma peal erakonna juhatus, suurimat rolli kannavad erakonna esimees Edgar Savisaar, keskbüroo ja peasekretär Toobal ise. "Kuid nagu kogu poliitika, peab ka kampaania olema meeskonnatöö," ütles Toobal.

Erakonna kampaaniameeskonnas lööb Toobali sõnul kaasa suur ring erakonna liikmeid, piirkondi ja kogusid. Valimisloosungite ja strateegia väljatöötamise juurde kaasatakse reklaamipartnerid, tänavakampaaniaga tegutsevad peamiselt Keskerakonna Noortekogu.

Toobal lisas, et kampaaniameeskonna suurus varieerub eri etappidel, kuid kogu protsessi jooksul on kampaaniaga pidevalt seotud umbes kümme inimest. Peale selle osalevad kampaania korraldamises ka sajad noored vabatahtlikud.

Koostööd tehakse ka Keskerakonna pikaajalise koostööpartneri, reklaamiärimehe Paavo Pettaiga ja Raimond Kaljulaidi turundusagentuuriga.

Täna ilmunud Äripäev kirjutas, et erakonnad ei taha avalikustada europarlamendi valimiskampaania eelarveid. Riigikogu parteidest on kindla summa välja öelnud sotsiaaldemokraadid, kes kavatsevad kampaaniale kulutada 300 000 eurot, millele lisanduvad kandidaatide isiklikud panused.

Hetkel kuum