Kaare: tajutav on hoopis toormehindade kasv

Marta Jaakson 21. aprill 2014, 13:37

Kalev AS juht Kaido Kaare sõnul statistikaameti tootjahinnahindeksi vähenemine Kalev AS-ile mõjua avaldanud ei ole, pigem on tunda toormehinna tõusu.

Kaare nentis, et statistikaameti poolt arvutatud tootjahinnaindeksi vähenemise aluseks olevate näitajate odavnemine Kalev AS-ile märkimisväärset mõju ei ole avaldanud. „Meie valdkonnas on pigem tajutav oluline toormehindade kasv, eriti kakao hinnatõus. Seetõttu ei ole ette näha ka tootmise odavnemist,“ kommenteeris Kaare.

Ei Kalevile ega Põltsamaa Felixile pole Kaare sõnul olulist mõju avaldanud ka olukord Ukrainas. Kumbki ettevõte ei ole nimetatud turul aktiivne ega kasuta Ukrainast pärit tooraineid.

Statistikaamet teatas täna, et tööstustoodangu tootjahinnaindeks vähenes märtsis võrreldes veebruariga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga -2,6%.

Eestis valmistatud tööstustoodete hindade muutust iseloomustav indeksit mõjutas eelmise kuuga võrreldes enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises, samuti hindade tõus mäetööstuses.

2013. aasta märtsiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning elektroonikaseadmete tootmises, samuti hinnatõus puittoodete tootmises.

Kui mullu tööstustoodangu toojahinnaindeks kasvas, siis alates käesolevast aastast on tootjahinnaindeks olnud langustrendis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. April 2014, 13:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing