VIDEO: Talleggi juhi usaldust piketiga ei võida 

Marta Jaakson 07. mai 2014, 18:22

ASi Tallegg juht Teet Soorm kommenteeris, et läbirääkimistel valitseb meeldivalt töine ja asjalik olustik ning nentis, et ametiühingu korraldatud piketilaadsed sündmused ei tekita usaldusväärsust. 

„Ametiühingu poolt korraldatud pikett ei takista läbirääkimisi, kuid sellised piketid ei tekita usaldusväärsust, ei ole heas usus käitumine ja väited, mida meedias kajastati, ei baseeru faktidele, vaid on oletuslikud,“ kommenteeris Soorm.

Soorm rõhutas, et tööandja jääb oma seisukoha juurde ja on seda korduvalt edastanud nii peausaldusisikule kui ka Eesti Tööstustöötajate Ametiühingute Föderatsioonile. Ta ütles, et põhjalike ja edukate kollektiivläbirääkimiste toimumiseks peavad mõlemad osapooled käituma teineteise suhtes hea usu põhimõttest lähtuvalt ning igasugune kokkulepe saavutatakse põhjalike arutelude, läbirääkimiste ja vastastikuse järeleandmiste teel, mitte ähvarduste ja vaenu õhutamise läbi.

Emaettevõte HKScan on Soormi sõnul toimuvate läbirääkimistega kursis, ent ei osale nendel.

Äripäev vestles täna kuue Talleggi töötajaga Tabasalu tootmistehase fuajees ning ükski neist ei teadnud ei ametiühingust ega kollektiivlepingust midagi. Eesti tööstusametiühingute ühenduse  juhtorganisaator Risto Raudkivi nentis, et töötajate informeerimine on keeruline ülesanne, ent soovitas töötajatega rääkida mujal kui firma ruumides.

Raudkivi märkis, et töötajad ei soovi avalikult rääkida, kuna neil on hirm tööandja ees. Ta meenutas, et Talleggis on ka varasemalt olnud ametiühing, mille liikmed praeguste töötajate arvates sunniti lahkuma.

Soorm kinnitas aga, et Talleggi juhtkond ei ole survestanud ametiühingute liikmeid majast lahkuma.

Täna on Talleggi töötajate seas ametiühinguliikmeid 114, ASis Tallegg töötas seisuga 31.12.2012 kokku 441 töötajat.

Tänaseks on toimunud kolm läbirääkimist. Raudkivi sõnul jäeti täna palgateema arutamata, et läbirääkimisi ja kollektiivlepingu sõlmimist kiirendada.

Talleggi töötajad soovivad kollektiivlepingusse 27 punkti, millest mõned on järgnevad :

- Töötaja lähedase või leibkonna liikme surma puhul on töötajal võimalik võtta kolm vaba päeva keskmise palga säilitamisega ning firmapoolset kaastundeavaldust ajalehes.

- Alates 2014. aasta jaanuarist lisab tööandja iga Talleggi töötaja põhipalgale 100 eurot, vähendamata töötajate teisi tasusid, lisatasusid, boonuseid ja normide tasustamisi.

- Töötaja haigestumisel maksab tööandaja kolme esimese tööpäeva eest keskmist töötasu.

- Riiklikud pühad ja neile eelnevatel päevadel tuleb võimalusel töö korraldada nii, et tööpäevad oleksid lühemad.

- Riiklikel pühadele eelnevatel päevadel maksab tööandja ületundide eest kahekordset palka. Kui töötaja tööpäev läheb pikemaks kui 10 tundi, siis võimaldab tööandja lisatoitlustamise omal kulul.

- Tööalase õnnetusjuhtumi või sellest tuleneva haigestumise korral maksab tööandja töötaja haiguse jätkumisel lisaks seaduses ette nähtud 6 kuule veel 4 kuni 6 kuud haigushüvitist tööandja kulul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2014, 11:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing