Arco seab kahtluse alla Tooli ja Nõgese lojaalsuse

Juhan Lang 05. juuni 2014, 00:00

Täna peetud Arco Vara aktsionäride üldkoosolekul jäi  3,5 miljoni uue aktsia emiteerimine heakskiiduta, sest ettevõtte suuraktsionäride Toomas Tooli ja Arvo Nõgesega seotud ettevõtted hääletasid plaanile vastu.

Otsuse vastuvõtmisest jäi puudu 200 000 häält. 900 000 häälega oli vastu Toomas Tooliga seotud Baltplast (juriidiliselt kuulub ettevõte Toomas Tooli abikaasale Mari Toolile - toim), mida esindab vandeadvokaat Aivar Pilv, kes ise koosolekul ei osalenud ja 470 000 häälega hääletas vastu Arvo Nõgese ettevõte Gamma Holding.

„Juhatusel on tekkinud mure, kas kõikidel nõukogu liikmetel on esikohal lojaalsuskohustus ettevõtte suhtes või merkantiilsed kaalutlused,“ seisab Arco Vara pressiteates. „Nõukogu liige ei tohiks kasutada ära siseinfo valdamisest tulenevat eelisseisundit ja oma võimu üldkoosolekul selle otsuse blokeerimisel, mida varasemalt on loetud ettevõtte huvides olevaks otsuseks.“

Järgneb Arco Vara juhi Tarmo Silla kommentaar:

Ma tänan kõiki osalenud aktsionäre ja arvan, et üles näidatud aktiivsus ei olnud asjatu. Väikeaktsionäridel on võimalik ettevõtte käekäiku muuta. Selle võimaluse loomiseks kutsub juhatus lähiajal kokku uue erakorralise üldkoosoleku, kus saavad osaleda ka täna koosolekult puudunud 800,000 häält.

Kahetsusväärne kogu selle loo juures on see, et meie nõukogus on inimesi, kes suudavad ühe ja sama otsuse osas olla kord poolt ja kord vastu. Üldkoosolekule esitatud otsuse eelnõu on sõna-sõnalt nõukogu poolt 13. mail heaks kiidetud ja heakskiidu andsid üksmeelselt nõukogu liikmed Arvo Nõges, Hillar-Peeter Luitsalu, Rain Lõhmus, Allar Niinepuu ja Aivar Pilv. Seega võis eeldada üldkoosoleku otsuse vastuvõtmist ülekaaluka toetusega, mida kahjuks ei juhtunud.

Täna on Arco Vara arengu võti selgelt väikeaktsionäride käes ning selles, kas nemad otsustavad järgmisel üldkoosolekul kaalukaussi veel pisut nihutada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. June 2014, 14:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing