Venemaa internetifirmad loodavad Putinile

Rainer Saad 10. juuni 2014, 13:50

Vene internetifirmad, kelle seas on ka Mail.ru ja Yandex loodavad, et president Vladimir Putin ei kehtesta internetile suuremaid piiranguid.

Yandexi aktsia hind kukkus aprilli lõpus viimase aasta madalaimale tasemele, kui Venemaa president Vladimir Putin ütles, et valitsus peab kehtestama internetile suurema kontrolli. Eile tõusis Yandexi aktsia aga kolme kuu tippu, kuna täna kohtub Putin Vene internetiettevõtjatega. See võib tähendada, et eelpool mainitud piirangud saavad oodatust leebemad olema.

"Näib, et ametivõimud on enda taktikat muutmas ning on nüüd nõus konsulteerima ettevõtetega enne regulatsioonide kehtestamist," ütles Moksvas asuva investeerimisfirma UralSib analüütik Konstantin Belov Bloombergile.

Mais Putini poolt allkirjastatud internetiseadusega nõutakse näiteks venekeelseilt blogijailt, kellel on üle 3000 lugeja, registreerida oma blogi interneti järelvalves.

Varem on Putin nimetanud internetti USA luureagentuuri tööriistaks, mille abil on võimalik nuhkida nii Vene ettevõtete, valitsuse kui ka eraisikute järele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2014, 07:57
Otsi:

Ava täpsem otsing