Mait Kraun • 12. august 2014 kell 21:23

Börs: turud tegid hingetõmbepausi

Pärast kahepäevast jõulist tõusu on täna S&P 500 indeks languses. Peamised aktsiate mõjutajad olid geopoliitilised sündmused ja toornafta hinna langemine 9 kuu madalaimale tasemele.

S&P 500 indeks kukkus 0,2 protsenti sulgudes 1933,80 punktil. Dow Jones indeks langes 0,1 protsenti ehk 8,25 punkti ning lõpetas päeva 16 551,73 punktil.

„Me oleme ambivalentses tsoonis, kus investorid säilitavad ettevaatlikkuse,“ ütles investeerimispanga U.S Bank Wealth Management strateeg Terry Sandven Bloombergile. „Aktsiad sellise kuumaga erilisi liikumisi ei tee ning põhjusteks on pigem geopoliitilised sündmused kui majanduse ja ettevõtete tulemused.“

Eelneval kahel päeval tõusis S&P 500 indeks kokku 1,4 protsenti, mis on kiireim tõus alates aprillist. Ukraina kriisi ajendil on indeks  24. juulil püstitatud rekordist siiski 3,9 protsenti madalamal – selle on tekitanud kartused, et Iisraeli, Iraagi ja Ukraina konfliktid aeglustavad globaalset majanduskasvu.

Seda kinnitab ka täna Saksamaal ilmunud investorite kindlustunde raport , mis on juba kaheksandat kuud järjest languses. Loid euroala taastumine ja Ukraina kriis on teinud oma töö.

Hetkel geopoliitilised pinged ei näi laabuvat, sest Iisrael ja Gaza pole kokkuleppeni jõudnud ning Venemaad sanktsioonid teisiti käituma ei ole pannud.

USA toornafta hind langes 9 kuu madalaimale tasemele ning barrel naftat maksis päeva lõpuks 102,91 dollarit. Kulla hind püsis muutumatuna ning langes vaid 3 senti, lõpetades päeva  1309,48 dollaril.

Hetkel kuum