Kalev hakkab Panda komme valmistama

14. august 2014, 00:00

Soome tuntud lagritsa- ja šokolaaditootja Panda ehk Orkla Confectionery & Snacks Finland Ab hakkab kulude kokkuhoiu eesmärgil toodangut valmistama Eestis Kalevis.

“Praegu on meil käimas läbirääkimised sõsarettevõttega Soomes, Orkla Confectionery & Snacks Finland Abga,  teemaks osa Panda kaubamärki kandvate šokolaaditoodete tootmise ületoomine Kalevisse. Kuna praegu ei ole veel detailides kokku lepitud ega paika pandud lõplikku ajakava, siis ei saa veel rääkida ühestki konkreetsest kuupäevast. Tõenäoliselt leiab see aset 2015. aastal,” märkis ASi Kalev juht Kaido Kaare.

“Täpsed tooted, kogus ja ajagraafik selguvad lähikuudel,” ütles Kaare.

Tema sõnul saab osa Panda šokolaaditoodete tootmise ületoomine võimalikuks tänu Kalevis viimasel paaril aastal kokku ligi 6,3 miljoni euro eest soetatud uutele tootmisseadmetele: Põhjamaade moodsaimale šokolaadimasside tootmiseks mõeldud šokolaadiköögile ja kaasaegsele šokolaaditahvlite- ja assortiikommide valmistamise seadmepargile, mis võimaldavad Kalevil toota maailmatasemel šokolaaditooteid.

Tootmise Eestisse toomine loob siin töökohti juurde, Soomes jällegi mõni koht kaob. “Lisatöökohti tuleks Eestisse juurde, täpset arvu ei tea veel, Soomes mõni kaob. Seal on ka tähtajalisi töötajaid, nende lepinguid siis ilmselt ei pikendata,” märkis Kaare.

Ta selgitas, et Pandal on käimas ettevõtte restruktureerimine, mõni põhimõte vaadatakse majanduse ja tootmise koha pealt ümber. “Nad soovivad sünergiat suurendada, keskenduda kindlatele tootegruppidele ja Kalevil on muidugi šokolaadi tarvis tasemel köök, meil on hea tehnoloogia,” rääkis Kaare põhjustest.

 

Mis on mis

  • Panda

Soome lagritsa ja šokolaadi valmistamise ettevõte, mis loodi juba aastal 1920.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2014, 19:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing