25. august 2014 kell 5:03

Katse: pankadel nigel laenamishuvi

Äripäev kirjutab tänases kaaneloos, et pankade hirm põrumise ees takistab alles alustavatel ettevõtetel laenu saada.

Pikaaegne koolitaja, ettevõtte OÜ AT Treeningud omanik Aira Tammemäe tegi kevadel eksperimendi, kus küsis Nordeast, Swedbankist, SEBst ja LHVst laenupakkumisi uue koolituskeskuse loomiseks. Laenusoov oli 200 000 eurot, mille eest oli Tammemäel plaanis soetada ja renoveerida taluhoone Valgejõe külas. Eksperimendi tulemus pani Tammemäe aga nördima. “Olukord on masendav nii teeninduse kvaliteedi kui ka finantseerimisvalmiduse poolest,” ütles ta.

Nordea teatas, et ettevõte peab kinnistu ise soetama ja polnud Tammemäega kohtumisest huvitatud. SEB pank, mis on olnud OÜ AT Treeningute kodupank juba kümme aastat, keeldus projekti rahastamisest sootuks. Põhjenduseks toodi tihe konkurents konverentsikeskuste vahel ja OÜ AT Treeningu ebapiisav rahavoog.

Swedbank reageeris laenusoovile kiiresti ja pakkus välja kohtumise. Laenuks pakkusid nad aga 60 720 eurot intressiga 3,8% + kuue kuu Euribor aastas.

Ainsana süvenes projekti LHV, kes esimese pärimise peale pakkus kuni 300 000eurose laenu marginaaliks 4% + kuue kuu Euribor. “Kindlasti neljast pangast parim – süvenesid tõesti minu ärisse, otsisid lahendusi, kohtumisel oli kohal analüütik ja dokumendid korralikult läbi töötatud,” rääkis Tammemäe.

Loe lisa Äripäeva kaaneloost.

Autor: Eliisa Matsalu, Harry Tuul

Hetkel kuum