Juhan Lang • 16. september 2014
Jaga lugu:

Briti õllehiid noolib Heinekeni

Kui maailma üks suurimaid õlletootjaid SABMiller tahab vältida enda müümist, võib tema parimaks käiguks olla Hollandi õlletootja Heinekeni ülevõtmine, kirjutab Bloomberg.

Uudistekanali teatel peaks SABMiller tegema pakkumise, millest ei saa keelduda. Nõnda loodab õlletootja vältida maailma suurima pruulija Anheuser-Busch InBev ülevõtukatseid. Londonis asuv SABMiller arvas, et piisav pakkumine oleks 45 miljardit dollarit, ent Heinekeni kontrolliv perekond lükkas pakkumise tagasi.

Kuigi nii taanlaste Carlsberg ja Briti alkoholikompanii Diageo aktsiad tõusid eile lootuses, et nendest võib saada SABMilleri uus ihaldusobjekt, on Morningstari analüütiku Philip Gorham hinnangul Heineken ettevõtte jaoks siiani kõige ahvatlevam lahendus.

„Arvan, et ükskõik kui häälekalt Heineken müümisest keeldub, on kõigel oma hind,“ leidis ta. „SABMiller võib Heinekeni juurde tagasi tulla. See on number 1 valik, kõik muu oleks suboptimaalne.“

Heineken kinnitas ka avalikult SABMilleri pakkumise tagasilükkamist ja teatas, et Heinekeni pere eelistab hoida firma sõltumatuna. Ettevõtte asutanud perekond omab firmast 50%.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt