Tim Cook tegi rivaalide kohta sarkastilisi märkusi

Birjo Must 18. september 2014, 11:11

Apple’i tegevjuht Tim Cook jagas kolmapäeval uute toodete tutvustustamiseks mõeldud kirjas mitmeid kriitilisi kommentaare oma suurte rivaalide kohta.

Apple’i kodulehele kolmapäeva hilisõhtul üles laetud kirjas ütles Cook, et ettevõtte eesmärk on müüa suurepäraseid tooteid, mitte ehitada oma äri üles klientide e-kirjade sisu või veebis surfamise harjumuste müügiga reklaamitellijatele, vahendab CNBC.

„Me ei teeni raha selle informatsiooni pealt, mis teil on iPhone’ides või iCloudis salvestatud. Me ei loe teie e-kirju või sõnumeid, et saada sealt informatsiooni, kuidas ennast teile paremini müüa. Meie tarkvara ja teenused on mõeldud selleks, et teha meie tooteid paremaks. Lihtne ja arusaadav,“ seisis kirjas.

„Mõni aasta tagasi hakkasid internetikasutajad mõistma, et kui veebiteenus on tasuta, siis ei ole sa klient. Sa oled toode. Kuid Apple’is me usume, et hea kliendi mõistmine ei tohiks tulla tema privaatsuse hinnaga,“ lisas Cook.

Apple’i rivaalid, mille hulka kuuluvad Facebook ja Google, pakuvad kasutajatele tasuta teenuseid. Samas on neid tihti kritiseeritud just nende privaatsuspoliitika pärast.

Facebook kasutab oma kasutajate kohta käivat infot reklaamitellijate ligimeelitamiseks. Selle viimane rakendus on vihastanud mõningaid kliente, kuna nõuab Facebooki ligipääsu sõnumitele ja luba Facebookil neid ka ise redigeerida. Google kasutab aga infot individuaalsete pakkumiste tegemiseks ja seetõttu on firma juba mõnda aega kestnud vaidluses Prantsuse võimuga.

Apple on viimasel ajal näinud vaeva, et tugevdada oma teenuste privaatsuspoliitikat. Ettevõte tahab olla kindel, et klientide andmed on kaitstud, kuna soovib liikuda tervishoiu valdkonna turule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2014, 09:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing