Mait Kraun • 19. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Lennupiletite hind võib hakata langema

Tarbijatele võivad madalad naftahinnad olla heaks uudiseks, sest lennufirmade kütusekulud vähenevad ning piletite hind võib hakata seetõttu ka odavnema.

Lennufirmad saavad nafta hinnalangusest kasu, sest kütusekulud muutuvad odavnemispäevaga järjest väiksemaks. Ettevõtted nagu Delta Air, Spirit Airlines, American Airlines Group jpt on turul tõusnud sel aastal juba 40 protsenti. Analüütikud veel järsku langust lennufirmade piletitele ei oota, küll aga on see võimalik lähitulevikus, kui hinnad peaksid langust jätkama.

„See sõltub ikkagi nafta hinnalanguse ulatusest,“ ütles lennufirmade analüütik Joseph DeNardi. „Kui hind püsib 90-100 dollari vahemikus, siis ma piletihindadele märgatavat mõju ei ootaks.“ Samas viitab analüütik oma avaldusega, et kui hinnad langevad märgatavalt alla 90 dollari, võivad järgneda ka lennufirmade piletihinnad.

Toornafta hind langes hiljuti 16 kuu madalaimale tasemele.  Külluslik pakkumine turul ning nõrgenev nõudlus on viinud hinna alla ning kaalunud üles mured Lähis-Idas jätkuva vägivalla üle. Rahvusvahelise Energiaagentuuri andmetel on sellel aastal nõudluse kasv väikseim alates 2011. aastast.

Nafta hind kukkus eelmisel nädalal peaaegu 90 dollarini barreli kohta ja see on teinud haiget eelkõige energiasektorile. Kolmanda kvartali jooksul on just energiasektori aktsiad need, kes on S&P 500 aktsiaindeksis halvimat tootlust näidanud. Juunikuisest tipust langesid naftahinnad enam kui 15 protsenti, praeguseks on hind mõnevõrra taastunud.

Hetkel kaupleb WTI toornafta 92,50 dollari juures ning Brent toornafta 98,35 dollari juures.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt