Sirje Rank • 14. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Euroala majandus kasvas 0,2%

Tänavakunstnikud Roomas.  Foto: Scanpix/Reuters

Euroala majandus kasvas kolmandas kvartalis prognoositust kiiremini, kuna kaks suurimat - Saksamaa ja Prantsusmaa – said langusest ja seisakust välja.

Teise kvartaliga võrreldes kasvas euroala SKP kolmandas kvartalis 0,2% ja kogu Euroopa Liidu SKP 0,3%. Aastatagusega võrreldes olid vastavad näitajad 0,8% ja 1,3%.

Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikud olid prognoosinud euroalale eelnenud kvartaliga võrreldes 0,1% suurust majanduskasvu.

Kreekas, kus kuus aastat väldanud majanduslanguses on SKP kahanenud 25%, kasvas majandus kolmandas kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,7%. See on kolmas järjestikune kvartal, kus SKP kasvab. Aastatagusega võrreldes oli kasv 1,4%.

Euroala suurtest riikidest taastus majanduskasv kolmandas kvartalis Saksamaal ja Prantsusmaal. SKP kasvas eelnenud kvartaliga võrreldes vastavalt 0,1% ja 0,3% ja aastatagusega võrreldes 1,2% ja 0,4%. Itaalia SKP kahanes aga teist kvartalit järjest. SKP kahanes kvartali baasil 0,1% ja aasta baasil 0,4%.

Euroala riikidest kahanes kolmandas kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes veel ainult ka Küprose SKP.

Euroalale võrdluseks kasvas Suurbritannia majandus kolmandas kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,7% ja aasta baasil 3%. USAs olid majanduskasvu näitajad vastavalt 0,9% ja 2,3%.

Eesti majandus kasvas kolmandas kvartalis Eurostati andmeil eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2% ja aasta  baasil 2,3%.

Eesti olulisematest kaubanduspartneritest kasvas Soome majandus kolmandas kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2% ning kahanes aasta baasil 0,3%. Rootsi kohta Eurostati tabelis andmed alles puudusid.

Läti ja Leedu SKP kasvas eelnenud kvartaliga võrreldes mõlemal 0,4% ja aasta baasil vastavalt 2,2% ja 2,6%.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt