Pille Ivask • 14. november 2014 kell 3:56

USAsse jõuab ilmselt uus Ebolasse nakatunu

Meditsiinitöötajad.  Foto: epa

Võimalik, et järjekordne Ebolaga patsient on USA poole teel, kirjutab Wall Street Journal.

Nebraska meditsiinikeskus teatas eile õhtul, et Sierra Leones Ebolaga kokku puutunud patsiendi vaatavad meditsiinitöötajad üle ning otsustavad tema võimaliku evakueerumise.

Patsienti ei identifitseeritud. Haigla pressiesindaja teatas, et meditsiinitöötajad hindavad olukorda kohe, kui nende lennuk on Sierra Leonesse jõudnud.

„Meditsiinitöötajad hindavad, kas patsiendi tervislik seisund on piisavalt stabiilne, et teda transportida. Kui jah, siis jõuab ta Omahasse (Nebraska osariigi suurim linn – toim) laupäeva pärastlõunal,“ lausus ta kirjalikus teates.

Juhul kui patsient otsustatakse evakueerida, on tegu järjekorras kümnenda Ebola juhtumiga USAs. Patsient saabuks riiki vaid mõned päevad pärast viimase ebolahaige, Craig Spenceri, haiglast kojusaamist.

Wall Street Journal kirjutab, et uue võimaliku patsiendi saabumine tähendab ühtlasi seda, et üha suuremaks muutub tõenäosus, et USAsse jõuavad ebolahaiged seni, kuni haigus on Lääne-Aafrikas seljatatud.

Ebola viiruse epideemia algas 11 kuud tagasi ning selle ajaga on viirusesse nakatunud enam kui 14 000 inimest. Rohkem kui 5100 inimest on viiruse tagajärjel surnud. 

Hetkel kuum