Rainer Saad • 18. november 2014
Jaga lugu:

Horvaatia elektriautode tootja kaasas 10 miljonit

Horvaatia elektriautode tootja Rimac Automobili.
Horvaatia elektriautode tootja Rimac Automobili.   Foto: Erakogu

Horvaatia elektriautode tootja Rimac Automobili teatas, et kaasas kolmelt investorilt kokku 10 miljonit eurot.

Ettevõtte juhi Mate Rimaci sõnul saavad nad nüüd pikaajalisi plaane veel kiiremini ellu viia. „Meil on hea meel, et oleme suutnud luua lähedase koostöö rahvusvaheliste investoritega, kes hindavad meie potentsiaali. Rahastamine aitab meil turule tuua uusi tooteid ning suurendada toodete mahtu,” ütles autotootja juht Mate Rimac.

Rimac Automobili alustas tegevust viis aastat tagasi Mate Rimaci garaažis ning selle väärtus on kasvanud nullist 70 miljoni euroni.

Autotootja esimene välisinvestor oli Frank Kanayet Yepes, kes ostis tänavu veebruaris ettevõttes 3protsendilise osaluse. Yepes otsustas aga kahekordistada oma osaluse 6 protsendini. Yepesi varandus pärineb naftatööstusest ning ta on investeerinud ka elektriautode võidusõidusarja Vormel-E.

Lisaks elektriautodele toodab Rimac Automobili ka elektrimootorrattaid ning on abivajajate tarbeks loonud ka ratastoole, millele on loonud aku.

Rimac on praeguseks arendanud välja mudeli Rimac Concept One. Tegemist on elektri superautoga, mille võimsus on üle 1000 hobujõu ja hind miljon dollarit.

Rimaci tegemistest oleme ka varem kirjutanud. Sellest saab lugeda SIIN.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt