Olles USA üks lähemaid liitlasi ning samal ajal üha suuremas majanduslikus sõltuvuses Hiinast, peavad Lõuna-Korea poliitikud laveerima osavalt kahe osapoole vahel, kirjutab Wall Street Journal.

- Lõuna-Korea lipp.
- Foto: epa
Viimane taoline suurem probleem on näiteks USA soov Lõuna-Koreasse paigutada raketitõrjesüsteem.
USA meelest on süsteem vajalik Põhja-Korea heidutamiseks. Lõuna-Korea pole ametlikult oma poolehoidu ideele näidanud, kuna Peking, kes on Põhja-Korea patroon, on sellele vastu.
Lõuna-Korea valitsusametnik nentis, et tegu on pingelise olukorraga. „Hiina on meie kõige olulisem majanduspartner. Teisalt ei saa me aga nõrgestada julgeolekut,“ lausus ta.
Lõuna-Korea on olnud USA vankumatu partner külma sõja algusest peale. Siiski jäävad paljud Lõuna-Korea ametnikud Hiina poliitikaid kommenteerides ettevaatlikuks, eriti, mis puudutab Hiina toetust Põhja-Koreale ning Hiina tegevust Ida-Hiina mere aladel.
Siiski mõistetakse Lõuna-Koreas, et õitsvad majanduslikud suhted Hiinaga teevad keerukaks ajada poliitikat, kus suudetakse üheaegselt sõber olla nii „vanade“ kui „uute“ sõpradega.
Lõuna-Korea majandusminister Jeong Eun-bo ütles, et Lõuna-Korea valitsusel on sageli poliitika valimisel raskusi. Ta märkis ka, et Hiina on riigi jaoks oluline turg, ent Washington jääb siiski olulisima partneri rolli.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!