Lõuna-Korea laveerib USA ja Hiina vahel

26. november 2014, 07:03
Lõuna-Korea lipp.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141126/NEWS/141129788/AR/0/AR-141129788.jpg

Olles USA üks lähemaid liitlasi ning samal ajal üha suuremas majanduslikus sõltuvuses Hiinast, peavad Lõuna-Korea poliitikud laveerima osavalt kahe osapoole vahel, kirjutab Wall Street Journal.

Viimane taoline suurem probleem on näiteks USA soov Lõuna-Koreasse paigutada raketitõrjesüsteem.

USA meelest on süsteem vajalik Põhja-Korea heidutamiseks. Lõuna-Korea pole ametlikult oma poolehoidu ideele näidanud, kuna Peking, kes on Põhja-Korea patroon, on sellele vastu.

Lõuna-Korea valitsusametnik nentis, et tegu on pingelise olukorraga. „Hiina on meie kõige olulisem majanduspartner. Teisalt ei saa me aga nõrgestada julgeolekut,“ lausus ta.

Lõuna-Korea on olnud USA vankumatu partner külma sõja algusest peale. Siiski jäävad paljud Lõuna-Korea ametnikud Hiina poliitikaid kommenteerides ettevaatlikuks, eriti, mis puudutab Hiina toetust Põhja-Koreale ning Hiina tegevust Ida-Hiina mere aladel.

Siiski mõistetakse Lõuna-Koreas, et õitsvad majanduslikud suhted Hiinaga teevad keerukaks ajada poliitikat, kus suudetakse üheaegselt sõber olla nii „vanade“ kui „uute“ sõpradega.  

Lõuna-Korea majandusminister Jeong Eun-bo ütles, et Lõuna-Korea valitsusel on sageli poliitika valimisel raskusi. Ta märkis ka, et Hiina on riigi jaoks oluline turg, ent Washington jääb siiski olulisima partneri rolli. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. November 2014, 07:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing