Lõuna-Korea laveerib USA ja Hiina vahel

26. november 2014, 07:03
Lõuna-Korea lipp.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141126/NEWS/141129788/AR/0/AR-141129788.jpg

Olles USA üks lähemaid liitlasi ning samal ajal üha suuremas majanduslikus sõltuvuses Hiinast, peavad Lõuna-Korea poliitikud laveerima osavalt kahe osapoole vahel, kirjutab Wall Street Journal.

Viimane taoline suurem probleem on näiteks USA soov Lõuna-Koreasse paigutada raketitõrjesüsteem.

USA meelest on süsteem vajalik Põhja-Korea heidutamiseks. Lõuna-Korea pole ametlikult oma poolehoidu ideele näidanud, kuna Peking, kes on Põhja-Korea patroon, on sellele vastu.

Lõuna-Korea valitsusametnik nentis, et tegu on pingelise olukorraga. „Hiina on meie kõige olulisem majanduspartner. Teisalt ei saa me aga nõrgestada julgeolekut,“ lausus ta.

Lõuna-Korea on olnud USA vankumatu partner külma sõja algusest peale. Siiski jäävad paljud Lõuna-Korea ametnikud Hiina poliitikaid kommenteerides ettevaatlikuks, eriti, mis puudutab Hiina toetust Põhja-Koreale ning Hiina tegevust Ida-Hiina mere aladel.

Siiski mõistetakse Lõuna-Koreas, et õitsvad majanduslikud suhted Hiinaga teevad keerukaks ajada poliitikat, kus suudetakse üheaegselt sõber olla nii „vanade“ kui „uute“ sõpradega.  

Lõuna-Korea majandusminister Jeong Eun-bo ütles, et Lõuna-Korea valitsusel on sageli poliitika valimisel raskusi. Ta märkis ka, et Hiina on riigi jaoks oluline turg, ent Washington jääb siiski olulisima partneri rolli. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2014, 07:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing