9. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Ragn-Sells alustab miljonitoetuse pärast kohtuteed

Ragn-Sells  Foto: Andres Haabu

Jäätmekäitlusettevõte Ragn-Sells otsustas kohtus vaidlustada Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) otsuse nõuda ettevõttelt tagasi biojäätmete taaskasutuseks ja töötlemiseks eraldatud toetus - kokku ligikaudu 1,1 miljon eurot.

Ragn-Sellsi juhatuse esimehe Rain Vääna sõnul tegi ettevõte kõik, et saavutada KIKiga mõistlik lahendus. „Kahjuks on KIK algusest peale võtnud jäiga seisukoha, mistõttu oleme täna sunnitud pöörduma kohtu poole, et saada erapooletu hinnang KIKi nõude seaduslikkusele,“ märkis Vääna.

KIK on varem öelnud, et kahtlustab Ragn-Sellsi üle miljoni euro suuruse toetuse väljapetmises ja nõuab seda nüüd tagasi.

2010. aastal sai Ragn-Sells KIKilt 1,1 miljonit eurot toetust, et ehitada Tallinna Suur-Sõjamäele jäätmekäitluskeskus, kus plaaniti toota biojäätmetest mulda ja täitepinnast. Vääna selgitas, et kuna biojäätmete põletamise riigidotatsioonide tõttu vähenesid liigiti kogutud biojäätmete mahud, polnud ettevõttel muutunud turuolukorras enam majanduslikult otstarbekas biojäätmetest kvaliteetmulda toota ning selle asemel hakati tootma vähemkvaliteetset täitepinnast.

KIK leidis aga, et projekti raames tohtis käidelda ainult liigiti kogutud biojäätmeid ning toetuse saaja polnud seda teinud. Vääna sõnul ei olnud KIK nõus nendega ka läbirääkimisi pidama ning seetõttu on nad nüüd sunnitud pöörduma kohtusse.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt