Ragn-Sells alustab miljonitoetuse pärast kohtuteed

09. detsember 2014, 09:40
Ragn-Sells
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141209/NEWS/141209716/AR/0/AR-141209716.jpg

Jäätmekäitlusettevõte Ragn-Sells otsustas kohtus vaidlustada Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) otsuse nõuda ettevõttelt tagasi biojäätmete taaskasutuseks ja töötlemiseks eraldatud toetus - kokku ligikaudu 1,1 miljon eurot.

Ragn-Sellsi juhatuse esimehe Rain Vääna sõnul tegi ettevõte kõik, et saavutada KIKiga mõistlik lahendus. „Kahjuks on KIK algusest peale võtnud jäiga seisukoha, mistõttu oleme täna sunnitud pöörduma kohtu poole, et saada erapooletu hinnang KIKi nõude seaduslikkusele,“ märkis Vääna.

KIK on varem öelnud, et kahtlustab Ragn-Sellsi üle miljoni euro suuruse toetuse väljapetmises ja nõuab seda nüüd tagasi.

2010. aastal sai Ragn-Sells KIKilt 1,1 miljonit eurot toetust, et ehitada Tallinna Suur-Sõjamäele jäätmekäitluskeskus, kus plaaniti toota biojäätmetest mulda ja täitepinnast. Vääna selgitas, et kuna biojäätmete põletamise riigidotatsioonide tõttu vähenesid liigiti kogutud biojäätmete mahud, polnud ettevõttel muutunud turuolukorras enam majanduslikult otstarbekas biojäätmetest kvaliteetmulda toota ning selle asemel hakati tootma vähemkvaliteetset täitepinnast.

KIK leidis aga, et projekti raames tohtis käidelda ainult liigiti kogutud biojäätmeid ning toetuse saaja polnud seda teinud. Vääna sõnul ei olnud KIK nõus nendega ka läbirääkimisi pidama ning seetõttu on nad nüüd sunnitud pöörduma kohtusse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. December 2014, 10:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing