Marta Jaakson • 30. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Moppel: tulevad nii töökohad kui ka palgatõus

Olerexi omanik Antti Moppel ja maanteeameti juht Aivo Adamson.  Foto: Veiko Tõkman

Kütusefirma Olerex omanik Antti Moppel lubab, et tuleval aastal on Olerexis oodata lisatöökohti kui ka palgatõusu.

„Tulevad nii uued töökohad kui ka palgatõus,“ lubas Moppel. Ta selgitas, et juba ainuüksi jaanuaris on firmal plaanis avada kaks uut teenindusjaama. Iga uue teenindusjaama avamisega lisandub vähemalt viis uut töökohta.

Suurim väljakutse, millega tegeleda tuleb, on Olerexile toornafta hinnaliikumine. Moppeli hinnangul võib 2014. aasta järsk langus järgmisel aastal sama ootamatult tõusuks pöörduda.

Moppel nentis, et esmapilgul võiks tunduda, et kütuse jaemüük seisneb vaid kütuse maaletoomises ja jaemarginaaliga edasimüügis, mistõttu toornafta hind jaemüüjate töö olemust ei muuda. “Olukord on palju keerulisem ja meie majas on laual kaks stsenaariumi tööks kõrgete ja madalate hindadega,“ märkis Moppel.

Tuleval aastal on Olerexil plaan investeerida uute teenindusjaamade ehitusse ning juba jaanuaris avab firma uued jaamad Rakveres ja Tallinn-Tabasalu-Kloogaranna maanteel Murastes.

Moppel paneb poliitikutele valimistele vastu minnes südamele: “Mõistke, et olla poliitik tähendab olla riigi teenistuses, mitte vastupidi.“

Eesti parimate juhtidena nimetas Moppel Aivo Adamsoni ja Kaupo Sirki maanteeametist. „Need mehed on suutnud kahe aastaga suurele riigiametile täiesti uue hingamise anda,“ märkis ta.

Äripäev küsib aasta lõpuni Eesti edukatelt ja nutikatelt ettevõtjatelt ja juhtidelt, millised on nende järgmise aasta suurimad väljakutsed ning millele tuleks poliitikutel enim tähelepanu pöörata. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt