Marge Väikenurm • 30. detsember 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Maitseainete hinnad hakkavad kerkima

Rainer Tammet tõdes, et tuleval aastal teeb elu keerulisemaks tooraine hinnakasv.  Foto: Eiko Kink

Santa Maria ASi juhatuse liikme Rainer Tammeti sõnul läheb järgmisel aastal kindlasti raskemaks tooraine hinnatõusu tõttu.

Tooraine hinna kasv kergitab omakorda müügihindu. „Sel aastal on must pipar maailmaturul kallinenud ligi 70 protsenti. Must pipar on üks suuremaid komponente meie toorainete portfellis,“ tõdes ta. "Hinnatõusud võivad tuua kaasa lühiajalise tarbimise kasvu pidurdumise. Loodame, et meie kliendid ja tarbijad kohanevad uute hindadega. Ka Venemaa on seoses sealse majanduskriisiga väljakutse, aga Venemaa osakaal ei ole suur – 5 protsenti kontserni müügitulust.“

Kuna Santa Maria kuulub maitseaineid, etnilisi roogasid ja kohvi tootvasse Paulig Gruppi, siis sõltub siinne firma peamiselt Põhja- ja Ida-Euroopa ja Suurbritannia turgude arengust. „Maitseainete ja etniliste roogade kategooriad praegu kasvavad, mis annab järgmiseks aastaks positiivsed võimalused,“ rääkis Tammet.

Ta selgitas, et sõltuvalt riikidest on maitseainete tarbimine kasvanud viimastel aastatel 3-5 protsenti, samuti näitab trend, et kasutatakse vähem soola ja eelistatakse maitseainesegusid.

Investeerida kavatseb firma toodete pakendamisliinidesse. Inimesi ei ole aga plaanis juurde palgata. Veel ei ole ka teada, kas praeguste töötajate palk tõuseb. „See sõltub kontserni tulemustest, iga töötaja või töötajate rühma palgaturu analüüsist ja sooritusest. Lõpliku otsuse teeme märtsis,“ selgitas Tammet. Viimati tõsteti firmas palkasid selle aasta alguses, kontoritöötajatel umbes 2 ja tehasetöötajatel üle 3 protsendi.

Eesti headest ettevõttejuhtidest rääkides tõdes Tammet, et väärt juhte on mitmeid. „Siin pole kahjuks medaleid ette näidata nagu parima sportlase valimisel,“ ütles ta, kuid tõi toiduainesektorist esile ühe väga hea juhi. „Tugevat turupositsiooni ning häid majandustulemusi oma meeskonnaga on näidanud Tarmo Noop A. Le Coq'ist.“

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt