Marta Jaakson • 23. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Rohumaa: järgmisel aastal investeerime 70 miljonit

VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa
VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa  Foto: Raul Mee, Äripäev

VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa kommenteeris, et kuigi naftahind tulistab põlevkiviõli töösturitele jalga, on ettevõttel plaanis tuleval aastal investeerida ühtekokku ligi 70 miljonit eurot.

„Kokku on järgmise aasta investeeringud ligi 70 miljonit eurot. VKG-s on lõpetamisel Petroter 3 õlivabrik, mida hakkasime ehitama juba 2013. aastal. Seega loetud kuud on jäänud projekti lõpetamiseni,“ kommenteeris Rohumaa.

Ta lisas, et kuigi maailma nafta turul on toimumas järsk langus ja 2015. aasta tõotab tulla veelgi madalamate hindadega, on Eesti põlevkiviõli tootjatele suurim väljakutse operatiivselt reageerida muutunud majandusseisus.

Rohumaa märkis, et kuigi uus tehas annab tööd otseselt ja kaudselt sadadele inimestele, nõuab turgude madalseis kiireid kärpeid kogu kontserni struktuuris. Tööjõu kasvu VKG-s oodata ei ole.

Uuel aastal ootab Rohumaa poliitikutelt stabiilsust. „Põlevkivi sektori esindajana sooviks, et poliitikud tagaksid põlevkivitööstuse tööks stabiilsuse nii ressursi- kui ka maksupoliitika kujundamisel. Vastu annab sektor investeeringuid, töökohti ja maksutulu,“ lubas Rohumaa.

Äripäev küsib aasta lõpuni Eesti edukatelt ja nutikatelt ettevõtjatelt ja juhtidelt, millised on nende järgmise aasta suurimad väljakutsed ning millele tuleks poliitikutel enim tähelepanu pöörata. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt