Ken Rohelaan • 29. detsember 2014 kell 9:00

Kurvad Vene jõulud

Vene turistid raudteejaamas.  Foto: Andras Kralla

Vene jõulud, mida tähistatakse jaanuaris, võivad uuel aastal osutuda Eesti hotellipidajatele olulisemalt kurvemaks kui mullu, ütles Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Raigo Triik.

Triigi sõnul on Vene turistide vähenemist raske prognoosida, kuid temale teadaolevalt võib see mõnes kohas langeda 30-40%.

Konjunktuuriinstituudi andmetel on Vene rubla kukkumine vähendamas idaturistide reisivõimalusi ja nõudluse vähenemist järgneva 3 kuu jooksul näeb ette 75% hotelle (aasta tagasi detsembris 41%).

Triik ütles, et jaanuaris võivad Vene turistid moodustada märkimisväärse osa käibest. "Jaanuari esimesed kuus päeva on praktiliselt olnud täidetud venelastega. Osadel on jäänud isegi üheksandani," ütles Triik. Tema sõnul võib jaanuari käibes osutuda Vene turistide osakaal mõnel pool väga suureks, lausa 30-50%.

Lisaks rubla kukkumisele nimetas Triik veel kaks põhjust, miks tuleb Eestisse vähem Vene turiste: Vene reisibüroode pankrotistumine ja Narva piiripunkti ehitus. "Kuna täna tuleb enamus Vene turiste meile ikkagi Peterburist, siis järjekorrad seal annavad oma mõju," märkis ta.

Triik lisas, et Vene turistide vähenemist üritavad hotellid mingil määral kompenseerida soomlastega, kuid pilgud on seatud ka Läti, Saksamaa ja Suurbritannia poole.

Hetkel kuum