Äripäev • 10. aprill 2015 kell 14:23

Endine hansapankur lõi uue panga

Priit Põldoja  Foto: Andres Haabu

Täna sai Eestis tegutsemisloa uus pank Inbank, mille nõukogu esimees on Hansapanga endine juht Priit Põldoja.

Finantsinspektsioon andis täna krediidiasutuse tegevusloa ASile Cofi, äriühingu uueks nimeks krediidiasutusena saab AS Inbank. Inspektsiooni antud tegevusluba annab ettevõttele pangalitsentsi ehk õiguse avalikkuselt kaasata hoiuseid ja raha.

"Meie eesmärk oli töötada välja edukas finantsettevõte, kus me ise tahaksime elu lõpuni töötada," ütles Põldoja.

"Cofi ja meie sidusettevõtetel on täna sisuliselt üle 100 000 kliendi, turul meid lihtsalt väga ei teata. Nüüd tulime turule pangana,  sest hoiust pole võimalik müüa ilma litsentsita ja läbi partnerite on seda ka suhteliselt keeruline kaasata. Loogiline samm oli tulla turule uue brändiga ja oma pangana,"lisas ta. 

Olulised osalused Inbankis kuuluvad Pershing Hall Holding Limitedile ja Cofi Investeeringute ASile.

ASi Inbank juhatuse esimees on Jan Andresoo ning juhatuse liikmed Liina Sadrak, Marko Varik. Nõukogu esimees on Priit Põldoja ja nõukogu liikmed Rain Rannu, Reimo Hammerberg, Triinu Reinhold, Roberto De Silvestri.

Cofi AS esitas taotluse krediidiasutuse tegevusloa saamiseks eelmise aasta 11. aprillil.

Äripäev on varem kirjutanud Cofi järelmaksuärist ETK kauplustes. Nimelt kuulub ettevõte ETK Finants võrdselt ETK-le ja Cofile, selle kaudu on pakkunud firma laene näiteks Konsumite, Maksimarekti ning A ja O klientidele ETK iseteeninduse ja poekassade kaudu.

 

Hetkel kuum