Äripäev • 20. aprill 2015 kell 8:19

Pentus-Rosimannus: kriitikud võiksid lisada ka oma mõtted

Keit Pentus ja Rain Rosimannus  Foto: Erik Prozes

Konstruktiivne kriitika ja nõudlikkus valitsuse liikmete vastu on ainult hea. Tore oleks muidugi, kui kritiseerijad lisaksid ka oma sisulised mõtted, mida nad teisiti teeksid, ütles välisminister Keit Pentus-Rosimannus.

Delfi küsis viimasel ajal karmi kriitika alla langenud Pentuselt, mida ta ütleb neile ekspertidele, kes on avalikult väitnud, et pärast Paeti ja Ansipi lahkumist on välispoliitika jämedam ots läinud pigem presidendi kui välisministri kätte.

"Konstruktiivne kriitika ja nõudlikkus valitsuse liikmete vastu on ainult hea. Tore oleks muidugi, kui kritiseerijad lisaksid ka oma sisulised mõtted, mida nad teisiti teeksid," vastas Pentus-Rosimannus.

"Eesti on Euroopa Liidu välisministrite laua taga üks tugevatest eestkõnelejatest ja seda joont kavatsen hoida. Oleme ka oma otsest panust Ukraina aitamises sel aastal oluliselt kasvatanud. Lisaks meenutan ühe näitena hiljutist Suurbritannia, Eesti, Taani ja Leedu välisministri initsiatiivi Venemaa intensiivistunud propagandategevusele vastu astumiseks, kus tegime Euroopa Komisjonile konkreetsed ettepanekud selle teemaga ELi tasemel tegelemiseks ja kus nüüd on tänu tollele initsiatiivile reaalne üksus Euroopa Komisjoni juurde loomisel," loetles välisminister Delfile.

Pentus-Rosimannus hoiab end pildil

9. aprillist, mil Taavi Rõivase valitsus ametisse astus, saadab Pentus-Rosimannuse büroo pea iga päev pressiteateid välisministri tegemistest ja mõtteavaldustest. Viimase kümne päeva raportid:

19. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus arutab ELi kolleegidega olukorda Liibüas.

18. aprill: Välisminister: Euroopa Liidu ja USA ühiselt rakendatavatel otsustel on suur jõud.

17. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus arutas Haagis Hollandi, Suurbritannia, Tuneesia, Gruusia ja Jaapani kolleegiga küberkoostöö tihendamist.

17. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus Steinmeierile: Hindame Eestis väga kõrgelt Saksamaa panust julgeoleku tugevdamisse.

16. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus küberkonverentsil Haagis: Küberjulgeoleku kindlustamine nõuab riikidelt tihedamat koostööd.

16. aprill: Välisminister Keit Pentus-Rosimannus: Eesti on Ukraina reformide tugev toetaja.

15. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus esineb ettekandega Haagis toimuval küberkonverentsil.

13. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus: Olukord ELi lõunanaabruses on kõigi liikmesriikide mure.

12. aprill: Välisminister Keit Pentus-Rosimannus arutab Euroopa Liidu ja lõunanaabruse välisministritega naabruspoliitika tulevikku.

11. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus: Eesti ja Läti reformikogemusi saab kasutada ka Ukrainas.

10. aprill: Välisminister Pentus-Rosimannus Soome välisministrile: Soome on Eestile oluline ja hea partner.

9. aprill: Välisminister Keit Pentus-Rosimannus sõidab homme visiidile Soome ja Lätti.

Hetkel kuum