Piret Reiljan • 3. juuli 2015 kell 13:15

Hinrikus: selline kopeerimine on meile kompliment

Valuutaülekannete firma TransferWise asutajad Kristo Käärmann (vasakul) ja Taavet Hinrikus.  Foto: Andras Kralla

TransferWise'i asutaja Taavet Hinrikus kommenteeris Tavidi TavexWise'i asutamist positiivselt, et selline kopeerimine on neile kompliment.

"Soovime uuele alustajale õnne ja edu! Öeldakse, et jäljendamine on üks meelitamise erivorme, nii et selline kopeerimine on TransferWise’ile kompliment," sõnas Hinrikus Äripäevale.

Ta lisas, et TransferWise’i eesmärk on muuta finantssüsteemi õiglasemaks ja maailma pisut paremaks paigaks. "Kui finantssektori traditsioonilised tegijad meid matkima asuvad, siis see on meie jaoks väike võit," ütles ta.

Jäljendajad käivad Hinrikuse sõnul heade toodetega ikka kaasas ja TransferWise ei muretse selle pärast, kui on kedagi inspireerinud läbipaistvamat või soodsamat teenust pakkuma. "Lõppude lõpuks olid ka 1990ndate turult ostetud võltsid Adibasi tossud ikkagi mugavamad kui ehtsad Kommunaari kingad," märkis eduloo Transferwise asutaja.

"Kõigil TransferWise'i kloonidel me pilku peal ei hoia ja selleks pole ka vajadust. Keskendume ikka sellele, et ise oma klientidele parimat teenust pakkuda," märkis Hinrikus.

Äripäev kirjutas, et valuuta- ja kullakontsern Tavid asutas AS TavexWise'i, millega tahab konkurentsi pakkuda TransferWise'le.

Hetkel kuum