Raido Neemre • 25. august 2015 kell 16:29

Monsato pakub Syngenta eest 47 miljardit dollarit

Foto: EPA

Monsato suurendas oma ostupakkumist Šveitsi ettevõtte Syngenta omandamiseks, pakkudes tehingu eest ligikaudu 47 miljardit dollarit, kinnitas asjaga kursis olev isik CNBC-le.

Monsato, mis soovib kombineerida oma maailma juhtiva seemnete äri Syngenta seemnete ja pestitsiididega, tõstis oma pakkumist 470 Šveitsi frangile (501,98 dollarit) aktsia kohta varasemalt 449 frangilt aktsia kohta.

Pakkumise, mis tõstis Syngenta aktsiate hinda, eesmärk on lõpetada kahe ettevõtte vaheline patiseis. Syngenta keeldus Monsato eelmisest, aprillis tehtud ettepanekust.

Mõned Syngenta suurinvestorid on aga õhutanud firmat Monsato ettepankut kaaluma ning paremat pakkumist ootama.

Sanford C. Bernstein’i selle kuu alguses tehtud uuring, mis hõlmas ligi 100 praegust ja endist Syngenta investorit, näitas, et ligi 92% investoritest toetas tehingut ning nõustuks 5% kõrgema pakkumisega Monsato poolt. Keskmine aktsiahind, millega investorid nõustuksid, oli 473 Šveitsi franki, selgub raportist.

Monsato aktsiate väärtus ning pakutav tehing on hiljuti sattunud USA põllumajanduse ja globaalsete turgude olukorra surve alla.

Ettevõtte aktsiate hind on viimase kolme kuuga teinud 20% languse ning seda eelkõige seetõttu, et vilja hinnad on madalad ning USA viljaeksporti on takistanud ka tugev dollar. Monsato turuväärtuseks on hetkel ligikaudu 45,6 miljardit dollarit.

Syngenta USA börsil noteeritud aktisad tegid eile peale Zürichis sulgumist 10% tõusu, muutes ettevõtte turuväärtuseks 35,5 miljardit dollarit.

Monsato väidab, et tehing muudaks mõlemad ettevõtted efektiivsemaks, kuna ühinemise järel hakataks seemneid ja pestitsiide tootma koos, ühendades ka müügi- ja levitamisstrateegiad.

 

 

Hetkel kuum