Äripäev • 11. oktoober 2015 kell 9:32

Türgi terroriaktis juba pea sada hukkunut

Kaos Ankara tänavatel pärast rahumarssi tabanud terroriakti.  Foto: epa

Eile Ankara raudteejaama lähedal toimunud terroriaktis hukkunute arv on tänaseks kasvanud 95 inimeseni, vahendas Reuters. Veel eile õhtul teatas Türgi siseministeerium 86 hukkunust. Haiglates on 246 kannatanut, kellest 48 on reanimatsiooniosakonnas.

Rünnaku hetkel oli piirkonnas tänavatel umbes 14 000 inimest. Vastutust toimunu pärast pole praegu veel keegi omaks võtnud. Türgi valitsuse esindaja ütles eile, et arvatavasti olid kahe plahvatuse taga kaks enesetaputerroristi.

Riigis kuulutati välja kolmepäevane lein.

Maailma liidrid on saatnud Türgile juhtunuga seoses kaastundeavaldusi. Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoganile helistasid kohe pärast juhtunut Prantsusmaa president Francois Hollande ja Aserbaidžaani juht Ilham Aliev. Kaastundeavalduse saatis paljude teiste seas ka Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves.

Venemaa president Vladimir Putin ütles lisaks kaastundesõnadele, et loodetavasti saavad terroriakti korraldajad ja tellijad teenitud karistuse ning pakkus Venemaa abi Türgi võimudele võitluses terroriohuga. Hiljem nimetas Putin juhtunut provokatsiooniks.

Türgi võimu ja kurdimeelse partei suhted teravnesid tänavu juulis, kui Türgi õhujõud ründasid riigi kaguosas ja Iraagi põhjaosas kurdi mässuliste objekte.

Riigis keelatud Kurdi töölispartei taotleb Türgi koosseisus oma autonoomse riigi loomist.

Hetkel kuum