Äripäev • 30. oktoober 2015 kell 7:30

Eesti kogub suurema Lätiga võrdselt käibemaksu

Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm on positiivselt üllatunud imelisest käibemaksulaekumisest.  Foto: Eiko Kink, Äripäev

Palju kära tekitanud nn 1000euroste seadus on viinud Eesti käibemaksulaekumise tasemele, mis üllatab isegi maksuametit ennast.

1,3 miljoni elaniku ja 20% käibemaksuga Eesti eelarvesse on tänavu laekunud sama palju käibemaksu kui 2 miljoni elaniku ja 21% käibemaksuga Läti eelarvesse, kirjutab Eesti Päevaleht

Augusti lõpuks oli Eesti eelarvesse kaheksa kuuga laekunud kõigest 1,8 miljonit eurot vähem käibemaksu kui Lätis. Septembri lõpuks oli see vahe kahanenud tühise 260 000 euroni. 

"Eelmise aastaga võrreldes pole käive kasvanud, kuid käibemaksu laekub 11–12% paremini," ütles maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm ja lisas, et kui võrrelda tänavust 2013. aastaga, siis on praeguseks ehk kümne kuuga laekunud sama palju käibemaksu kui toona terve aastaga.

Novembris möödub aasta sellest, kui rakendus esialgu üpris vastuolulisi tundeid tekitanud nn 1000euroste arvete maksuametile deklareerimise kohustus ja just seda uut korda peab Helm ülekaalukaks paranenud maksulaekumise peapõhjuseks.Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum