Alyona Stadnik • 23. november 2015 kell 15:45

Statoil eelistab palgata noori

Statoil Fuel & Retail Eesti AS peadirektor Kai Realo  Foto: Erik Prozes

Statoil Fuel & Retail Eesti ASi peadirektori Kai Realo sõnul eelistavad nemad noori ja võtavad hea meelega neid tööle veel rohkem, sest tegemist on vahetustega tööga ning öised vahetused on kontimööda just noortele inimestele.

"Ma arvan, et peaks uurima, miks need noored on töötud ja kus piirkondades,“ viitas Realo täna avaldatud riigikontrolli aruandele, millest selgus, et 34 000 noort vanuses 15-29 on töötud ega õpi. „Meil asub umbes pool võrgust Tallinnas ja lähiümbruses ning meil on väga raske inimesi värvata, kandidaate ei ole,“ ütles ta.

Realo sõnul eelistavad nemad noori sellepärast, et tegemist on vahetustega tööga ning öised vahetused sobivad just noortele inimestele. „Väikejaekaupluste sisseelamisprogrammi sobivad just kogemusteta noored, kes suhteliselt kiiresti omandavad baasoskused ja teadmised, mis on selle töö jaoks vajalikud,“ märkis Realo. „Ei saa üldistada, on ka ärksaid ja kiiresti liigutavaid keskealisi, aga vaadates tööturul ringi, siis noored on väga kiiresti valmis ennast liigutama ja ümber lülitama. Noortel on paindlikkust.“

Realo lisas, et sotsiaalne tasakaal on kõige parem kontseptsioon. „Tööjõupuudus on väga terav probleem, oleme seda teemat arutanud ka kaupmeeste liidus, tööjõupuudus on valdav ja meil on väga keeruline täita vabanevaid ametikohti,“ rääkis Reola.

Ta lisas, et nende äri teeb keeruliseks ka see, et kui paljud on valmis võtma sissetulevaid inimesi tööle, siis nemad keeleoskuse puudumise tõttu seda teha ei saaks.

Täna avalikustas riigikontroll aastaraporti ning juhtis tähelepanu tööturu probleemidele. 2040. aastaks on töökäsi võrreldes praegusega üle 70 000 vähem. Olulisem aspekt on see, et 15-29 aasta vanustest noortest 34 000 noort, kes ei tööta ega õpi.

Hetkel kuum