Harry Tuul • 5. detsember 2015 kell 8:46

Kümned tuhanded kodud jäid elektrita

Kümned tuhanded kodud jäid tormi tõttu elektrita  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eile möllanud torm jättis ligi 50 000 Eesti majapidamist elektrita, kuid neid lõviosa on juba taastatud.

Elektrilevi teatas, et täna hommikul kella 10.30 seisuga oli ettevõtte tööpiirkonnas vooluta 15 296 majapidamist, seejuures öö ja varahommiku jooksul on elektrivarustus taastatud 32 249 kliendil.

Kõige rohkem oli elektrita majapidamisi Saare-, Pärnu-, Viljandi-, Hiiu-, Rapla- ja Harjumaal. Enamus ulatuslikke rikkeid loodame kõrvaldada tänase päeva jooksul. Kõige suuremate tormikahjudega Saaremaal kestab rikete kõrvaldamine esialgsel hinnangul kogu nädalavahetuse.

Kokku on rikkeid kõrvaldamas 96 Elektrilevi ja elektriehitusettevõtete rikkemeeskonda ning 40 Elektrilevi varahaldurit, kes aitavad rikkemeeskondadele töö kiirendamiseks leida rikete täpseid asukohti.

Tasub teada

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele SMS-teate.Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkega tegelemisest teavitavat sõnumit saanud. Nii saab kõnekeskuse kaudu teenindada operatiivsemalt neid kliente, kelle elektrikatkestuse kohta Elektrilevi juhtimiskeskusel info puudub.Maas vedelevat või katkenud elektriliini märgates helistage kohe Elektrilevi rikketelefonil 1343.Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 10 meetri raadiuses.

Hetkel kuum