Äripäev • 11 detsember 2015

Palts Selile: mis sa jourad!

Tõnis Palts  Foto: Andres Haabu

Viimati aastatel 2007-2011 koos Neinar Seliga Tallinna Sadama nõukokku kuulunud Tõnis Palts avaldas sotsiaalmeedias postituse, kus ta loetleb riigile kahjulikke tehinguid, mille Seli väidetavalt läbi surus.

Palts postitas täna Facebooki:

"Neinar Seli, mis Sa jourad. Palun räägi, miks Sa surusid läbi terminali operaatoriks Venemaa firma, millele ma kirjutasin üle 10 loogilise vastuargumendi. Riik ja Eesti ettevõte said pügada üle paarikümne miljoni euro.

Räägi, miks Sa lasid tuttaval ehitusfirma juhil Paldiskis kalluriga vette 20 miljonit eurot kallata, olgugi, et ma olin vastu.

Neinar Seli, kui Sa nende tehingute pealt ise raha ei saanud, siis Sa oled ju lihtsalt loll! Mis 0,25 miljonist Sa räägid? Sa tegid otseselt kahju teadlikult kümneid miljoneid.

Juhan Parts võttis riske, et hoida võimalikult kaua võimalikult palju Eesti ettevõtlusele vajalikke lennuliine elus. Tegelikult läks ka tänu Sinule Saaremaa praamide hange puusse. Sa blokeerisid seda seni, kuni Juhan oli minister. Pärast läks nii kiireks, et Palol ei olnud võimalik seda enam korralikult läbi viia."

Tõnis Palts kuulus Tallinna Sadama nõukokku aastatel 2003-2004 ja 2007-2011.

Neinar Seli kuulus Tallinna Sadama nõukokku 2002. aastast kuni tänavu jaanuarini.

Tõnis Palts kuulub IRLi.

Neinar Seli kuulus Reformierakonda, kuid astus erakonnast täna välja.

Paltsi kommentaar puudutab Seli tänast (suhtekorraldaja abil koostatud) avaldust, kus seisis:

"Võibolla peaksin ma Juhan Partsilt kättemaksu sissenõudmiseks esitama kuriteoteate seoses Estonian Airis põlenud 84,9 miljoni suuruse ebaseadusliku riigiabiga? Eriti “lahe” oleks, kui Euroopa Kontrollkoja liige selle eest nt vangi mõistetakse?!, kuigi see oli valitsuse ühine otsus jms. Las saab oma triibulised kätte? Oma “väljateenitud” rootsi kardinad? Et oleks vorst vorsti vastu?

Mis on üks 250 000 eurot, millega Tallinna Sadam Eesti Olümpiakomiteed igal aastal toetas pikalt enne mind ja mida tegelikult süüdistusele vaatamata pole välja makstud, 84,9 juba põlenud miljoni euro vastu? Ja juba ahju ääres ootavad 40 miljonit, mis ei lähe mitte spordi rahastamiseks, vaid millega korraldatakse Eesti ametnike mugavusreise Brüsselisse?"

Neinar Seli mõisteti täna riigikohtu otsusega süüdi korruptsioonivastases seaduse rikkumises.

Tõnis Palts kirjutas sotsiaalmeedias veel, et spordi rahastamise korrastamine on ju nii lihtne: paneme riigieelarvest paar miljonit aastas kultuuriministeeriumi rea peale juurde ja asi korras. 

Hetkel kuum