Kadi Neemre • 13 jaanuar 2016

S&P: Ettevõtete krediidireitingud on äärmiselt kehvad

Foto: EPA

Globaalsete ettevõtete krediidireitingud on suurima surve all alates finantskriisist, hoiatas Standard & Poor's (S&P).

Oma eilses raportis märkis reitinguagentuur, et 17% laene andvatest firmadest olid negatiivses vaateväljas ning tõenäosus, et nende krediidireitingut alandatakse järgmise kolme kuu jooksul, oli 50%.

Positiivse väljavaatega ettevõtteid oli aga palju vähem ehk nende suhe oli kolm ühele.

See tähendab seda, et negatiivse väljavaatega globaalsete ettevõtete osakaal ületas positiivsete väljavaadetega firmade oma 11% võrra; see on halvim marginaal alates 2008-2009. aastast.

“Globaalsete korporatsioonide krediidivõime on aga pisut langenud alates kriisi algusest. Keskmine pikaajaline korporatsiooni krediidireiting on kukkunud ligi poole pügala võrra BB-plussi ja BB vahele; 2008. aasta lõpus oli see BB-pluss,” sõnas S&P analüütik Terry Chan.

“Keskmise reitingu langus tuleneb sellest, et paljud uued ettevõtete reitingud olid madalamates reitingukategooriates ning samuti seoses emitentide reitingute langusega,” lisas ta.

Lisaks erinesid S&P sõnul ettevõtete globaalsed väljavaated regiooniti, erinevad olid krediiditsüklid ning kokkupuude toorainetega.

“Me usume, et Euroopa firmade kasumid saavad olema seinas-seina, USA ettevõtete kasumite osas oleme ettevaatlikud ning Aasia-Vahemere riikide osas mõneti negatiivsed; Ladina-Ameerika puhul võib märgata edasist nõrgenemist,” märkis agentuur.

Eelmisel nädalal hoiatas S&P, et suveräänne krediidivõime on alates 2015. aasta keskpaigast teravalt kukkunud.

 

 

Hetkel kuum