Koit Brinkmann • 21. jaanuar 2016 kell 7:45

Lauri Laasi maandus prügilas

Keskerakondlane Lauri Laasi (paremal) 2014. a suvel Harju maakohtus.  Foto: Andres Haabu

Jõustunud kriminaalkaristuse tõttu riigikogust lahkuma pidanud Lauri Laasi asus tööle Tallinna linnale kuuluvas ASis Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus.

„Vastab tõele. Laasi on ettevõttesse tööle võetud müügi- ja arendusjuhina. Konkurssi sellele ametikohale ei pidanud tegema,“ kinnitas infot Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse (varem Tallinna Prügila) nõukogu liige ning abilinnapeana Tallinnas jäätmemajandust kureeriv Arvo Sarapuu.

Kuna ettevõttel on kogunenud suur varu jäätmekütust (RDF – refuse-derived fuel, mis on jäätmetest valmistatud kindla koostise, tükisuuruse ja tihedusega kütus), siis on Laasi töö leida sellele uusi tarbijaid. Seni on seda kütust põletatud ainult tsemenditehase ahjus, kuid peale selle otsitakse kliente ka väiksemate katlamajade hulgast.

„See pole mingi „tiksuja“ amet, vaid reaalne töö ning seetõttu ma hindan teda. Näha on ka, et Laasit see teema huvitab,“ kiitis Sarapuu.

Laasi palk uues ametis on praegu väiksem, kui ta riigikogus sai.

Keskerakonda astus Laasi 1997. aastal ning hoolimata jõustunud kriminaalkaristusest, näitab äriregister, et ta on endiselt partei liige.

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis eelmise aasta novembris, et Lauri Laasi ja Priit Toobal on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti panid Toobal ja Keskerakond toime ametialase võltsimise.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Laasile määrati karistuseks üheksa kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui Laasi ei pane kolme aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Hetkel kuum