Äripäev • 9 aprill 2016

Nädal graafikutes: palk suurem, hinnad väiksemad

Hinnad on järjest langenud, ainus erand oli möödunud aasta mai.  Foto: Andras Kralla

Pikk hinnalangus ajal kui Eesti palgakasv on euroliidu parimate seas – elu näeb Eestis välja kui lill, kui arvude taha ei vaata.

Hinnalangusel varsti 2. sünnipäev

Kuigi inimesed seda oma väga ei tunneta, on Eesti hinnad langenud juba 22 kuud järjest, kui jätta välja eelmise aasta mai.

Palgatõus euroala esirinnas

Eesti on koos Läti ja Leeduga euroalal kõige kiiremini kasvavate tööjõukuludega riigid, selgub Eurostati tööjõukulude ülevaatest. Murelikuks teeb, et tööviljakus sama tempot ei pea.

Panama leke: Savisaare rahastaja peidus Seišellidel

Panama lekke dokumendid näitavad, et skandaalse advokaadibüroo Mossack Fonesca klient oli ka Edgar Savisaare kunagine n-ö laenuandja Pipa Business Corporation. Dokumentides figureerib läbipaistvuse asemel mitu järjekordset offshore-firmat.

Piimatööstus kaotas aastaga kuuendiku

Ajal mil piima Venemaale müüa ei saa ja Euroopa tootjad konkureerivad asendusturgudele, on Eesti piimatööstus mahust kuuendiku kaotanud ja hinnalanguse tõttu paistab tulevik tume. Mullune kasum oli siiski veel üsna kena.

Soovmõtlemist täis prognoos

Rahandusministeerium langetas sügisel tehtud majandusprognoosi 0,6 protsendi võrra ja teatas, et sel aastal kasvab Eesti majandus ligikaudu 2%. „Prognoos on soovmõtlemist täis,“ ütles selle peale majandusteadlane Raul Eamets.

Hetkel kuum