USA avaldas Läänemere intsidendi pärast Venemaale protesti

16. aprill 2016, 12:45
John Kerry
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160416/NEWS/160419749/AR/0/AR-160419749.jpg

USA riigisekretär John Kerry avaldas eilses telefonikõnes oma Venemaa kolleegile Sergei Lavrovile teravat protesti seoses Vene sõjaväelennukite ohtlike manöövritega Ameerika sõjalaeva USS Donald Cook läheduses Läänemerel, vahendab USA välisministeeriumi koduleht.

Vene ründelennukid Su-24 ja lahingkopter lendasid 10. ja 12. aprillil Kaliningradi lähedal rahvusvahelistes vetes seilanud Ühendriikide mereväe laevast mitu korda madalal kõrgusel üle. Laevameeskonna sõnul oli tegemist ilmselge provokatsiooniga.

Ameerika administratsiooni esindaja Josh Earnest märkis, et juhtunu rikub kõiki sõjaväelise professionalismi norme, kui tegutsetakse üksteise läheduses rahvusvahelistes vetes või õhuruumis.

Kerry aga nimetas toimunut sõjaliste jõudude ohtlikuks ja provokatsiooniliseks nägeluseks: sõjategevuse kokkulepetele vastavalt oleks USA alus võinud tema sõnul ka tule avada.

Vene kaitseministeerium lükkas Valge Maja „tõlgenduse“ loomulikult ümber ning kinnitas, et Vene lennukid ei ole rahvusvahelise õhuruumi leppeid rikkunud. „USA mereväe hävitaja liikumisvabadus ei muuda Vene lennukite õhuliikluse vabaduse põhimõtet,“ teatas Venemaa kaitseministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2016, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing