Sillamäe sadama omanik: Panama offshore oli vajadus

10. mai 2016, 15:45
Sillamäe sadama üks omanikke, Peterburi ärimees Andrei Katkov.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160510/NEWS/160519964/AR/0/Andrei-Katkov.jpg

Panama andmebaasist leiab ka Sillamäe sadama ühe omaniku, Peterburi ärimehe Andrei Katkovi, kelle sõnul kasutas ta offshore-firmasid selleks, et maksuvabas piirkonnas oleks vajadusel valdusfirma.

Katkovi sõnul on ta tõesti kasutanud offshore-firmasid. „Nagu meil (Venemaal – toim) öeldakse ja ilmselt ka teil, et offshore-firma omamine ei tähenda midagi ebaseaduslikku,“ lausus Katkov. „Ma ei ole kunagi olnud ametnik, ei ole olnud riigiteenistuses ega teinud riigiga tehinguid jne. Seega igal juhul olen tegutsenud seaduse piires.“

Katkov on Panama andmebaasist leitav Venemaa kaudu ning ta on osanik Briti Neitsisaartel registreeritud ettevõttes Philirex Trading Limited, mille omanikena on märgitud Formia Limited ja Gleb Katkov. Ettevõtte vahendaja on Consulco International Limited.

Katkovi sõnul on ta üritanud kõikidest offshore-firmadest ka loobuda, sest tegemist oli valdusfirmadega„Mis puudutab Philirex Tradingut, siis see kuulub minu pojale (Gleb Katkov – toim), kes elab ja töötab Dubais ning allub sealsetele seadustele,“ lausus Katkov.

Katkov lisas, et Venemaal jõustus umbes aasta eest seadus, mis kontrollib välismaiseid ettevõtteid. „Offshore-firmadel tekkis probleem, et peab esitama deklaratsioonid ning maksma maksud, kui ettevõte teenib kasumit,“ selgitas Katkov. „Minu offshore-ettevõtetes ei ole mingit tegevust ja seega pole ka kasumit.“

Aasta tagasi pöördus Katkov oma sõnul VTB panga poole - kus offshore-ettevõtteid sai kasutada pandina laenu saamisel -, et pank annaks loa need firmad likvideerida, kuid ta pole sealt siiamaani vastust saanud.

Küsimusele, milleks tal ikkagi oli offshore'i vaja, vastas Katkov, et kuna Venemaal muutuvad seadused ja majandus kiiresti, siis on hea, kui mõne äri müümiseks on maksuvabas piirkonnas valdusettevõte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. May 2016, 15:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing