Äripäev • 25. mai 2016 kell 7:35

Saartele hakkab lendama Leedu lennufirma

Saartele hakkab lendama Leedu lennufirma  Foto: Maris Ojasuu

Saaremaa ja Hiiumaa lennuühenduse hanke võitis Leedu ettevõte Transaviabaltika, mis alustab lende juuni alguses.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud hanke pakkumisele vastavalt on riigieelarvest makstava ühistranspordi sihtotstarbeline toetus ühele reisile lennuliinil Tallinn-Kuressaare-Tallinn 1980 eurot ja Tallinn-Kärdla-Tallinn 1520 eurot. Lennumaht jääb sarnaseks võrreldes eelmise vedajaga ehk 12 lendu nädalas liini kohta.

Graafiku kohaselt toimub hommikune lend Kärdlast Tallinna 07:45 ja Kuressaarest Tallinna 09:30 ning õhtune lend Tallinnast Kärdlasse 17:00 ja Tallinnast Kuressaarde 18:35. Nädalavahetuse hommikused väljumisajad on argipäevade omadest hilisemad.

Transaviabaltika kasutab põhilennukina 19kohalist lennukit Jetstream-3200. Asenduslennukina ja sõltuvalt maavanemate ning ettevõtte lepingu allkirjastamise ajast võib ettevõte kasutada lepinguperioodi alguses ka 19kohalist lennukit LET L-410.

Praegune hange korraldati Kärdla ja Kuressaarega lennuühenduse taastamiseks arvestades maavalitsustele eraldatud riigieelarvest makstava toetuse suurust. Leping pakkumise võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019. Lepingu allkirjastavad maavanemad.

 

Hetkel kuum