Äripäev • 25. mai 2016
Jaga lugu:

Saartele hakkab lendama Leedu lennufirma

Saartele hakkab lendama Leedu lennufirma  Foto: Maris Ojasuu

Saaremaa ja Hiiumaa lennuühenduse hanke võitis Leedu ettevõte Transaviabaltika, mis alustab lende juuni alguses.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud hanke pakkumisele vastavalt on riigieelarvest makstava ühistranspordi sihtotstarbeline toetus ühele reisile lennuliinil Tallinn-Kuressaare-Tallinn 1980 eurot ja Tallinn-Kärdla-Tallinn 1520 eurot. Lennumaht jääb sarnaseks võrreldes eelmise vedajaga ehk 12 lendu nädalas liini kohta.

Graafiku kohaselt toimub hommikune lend Kärdlast Tallinna 07:45 ja Kuressaarest Tallinna 09:30 ning õhtune lend Tallinnast Kärdlasse 17:00 ja Tallinnast Kuressaarde 18:35. Nädalavahetuse hommikused väljumisajad on argipäevade omadest hilisemad.

Transaviabaltika kasutab põhilennukina 19kohalist lennukit Jetstream-3200. Asenduslennukina ja sõltuvalt maavanemate ning ettevõtte lepingu allkirjastamise ajast võib ettevõte kasutada lepinguperioodi alguses ka 19kohalist lennukit LET L-410.

Praegune hange korraldati Kärdla ja Kuressaarega lennuühenduse taastamiseks arvestades maavalitsustele eraldatud riigieelarvest makstava toetuse suurust. Leping pakkumise võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019. Lepingu allkirjastavad maavanemad.

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum