31 mai 2016

Juuni on aktsiaturgude jaoks halvim kuu

Aktsiaturgudel rannailma juunis ei ole.  Foto: EPA

Brexiti riskid ja Föderaalreservi potentsiaalne intressimäärade tõstmine võivad turgudel palju volatiilsust tekitada, vahendab CNBC.

Täna on aktsiaturud tublisti tõusnud, sest nafta hind rallib edasi. Analüütikud aga hoiatavad, et juuni on turgude jaoks aasta üks halvimaid kuid.

„Viimase kümne juuni jooksul on aktsiaturud langenud kaheksal,“ ütles investeerimisfirma Martin Currie fondijuht Michael Browne.

„See on viimase kümnendi kõige halvem kuu. Ja vahed teiste kuudega pole sugugi väiksed. Kui tahate seda ära kasutada, siis täna oleks õige aeg müüa. See strateegia on viimase kümnendi jooksul toiminud 80 protsendil juhtudest,“ lisas Browne.

Aktsiaturgude tõusu seletas Browne eelkõige sellega, et börsifirmade kasumikasv jõudis madalseisu ja on nüüd taastumas. Kui juunis trend jätkub, siis võib kuu osutuda isegi heaks.

Mõned analüütikud on aktsiaturgude viimase kuu tõusu seletanud asjaoluga, et toorainete hinnad kallinevad. Näiteks nafta hind on tublisti kasvanud.

Samas on investorid muutunud ettevaatlikuks, sest Föderaalreservi juht Janet Yellen ütles eelmisel nädalal, et intressimäärade tõstmine järgnevate kuude jooksul on tõenäoliselt õigustatud. Seda juhul, kui majandusandmed paranevad edasi.

Investorid muretsevad ka Brexiti referendumi pärast. Täna ilmus ka esimene arvamusküsitlus, kus Suurbritannia EList lahkumise pooldajad olid ülekaalus. Naela kursi volatiilsus on tõusnud viimase 7 aasta kõrgeima tasemeni.

Hetkel kuum