Mait Kraun • 1. juuni 2016 kell 17:59

Brasiilia kaevub järjest sügavamale kriisi

Brasiilias toimuvad kahe kuu pärast olümpiamängud.  Foto: Reuters/Scanpix

Brasiilia on jõudnud veelgi sügavamale majanduskriisi, kirjutab CNN Money.

Brasiilia majandus, mis on Ladina-Ameerika suurim, langes selle aasta esimeses kvartalis lausa 5,4 protsenti, selgub valitusse avaldatud andmetest.

Uudised tulevad ajal, mil riik valmistub Rio de Janeiro olümpiamängudeks – spordi suursündmus algab juba 65 päeva pärast. Brasiilia on samal ajal käimas äge poliitiline võitlus.

Eelmisel kuul vabastati ajutiselt ametist sotsialistlik president Dilma Rousseff. Riiki hakkas juhtima asepresident Michel Temer.

Eksperdid ennustasid Brasiilia majandusele veelgi suuremat langust. Oodatust parem number peegeldas tegelikult valitsuse kulutuste kasvu. Nimelt tahtis Rousseff oma ametikoha ohtusattumisel võita inimeste poolehoidu valitsuse kulutuste tõstmisega.

„Majandusaktiivsus on paljudes võtmevaldkondades jätkuvalt väga nõrk“ ütles Capital Economicsi arenevate turgude ökonomist Neil Shearing.

Brasiilias on käimas suurim majanduskriis alates 1930. aastast. Inflatsioon on järsult tõusnud, tarbijate kindlustunne kukub ning korruptsiooniskandaalid raputavad ametkondi.

Teisipäeval teatas Brasiilia valitsus, et riigis on töötuse määr tõusnud 11,2 protsendini. Praegu on riigis tööta 11,4 miljonit inimest, mis on 20 protsenti enam kui eelmise aasta samal ajal.

Brasiilia majanduskriis algas 2015. aasta alguses, mil tooraineturul algas krahh.

Hetkel kuum