Äripäev • 13. juuni 2016 kell 12:30

Tallinki omanik alustas Tallink City rajamist

Tennisist Kaia Kanepi, Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt (keskel) ja Tallink Grupi nõukogu esimees Enn Pant.  Foto: Reelika Riimand

Tallinnas Lasnamäel sai nurgakivi 14 tenniseväljaku, 10 sulgpalliväljaku, 3 rühmatreeningu- ja jõusaaliga kümme miljonit eurot maksev Tallink Tennisekeskus.

“Ruumipuudus ega väljakurendi hind ei saa enam olla põhjuseks tennist mitte harrastada, oma broneeringukeskkonna avame juba augustis, väljakud detsembri keskel,” ütles Eesti Tennise Liidu president ja Tallink Grupi nõukogu esimees Enn Pant. 

Infortari tütarettevõtte Inf Maja tellimusel valmiva Tallink Tennisekeskuse pindala tuleb 14 500 ruutmeetrit. Tennisekeskuse ehitab Merko Ehitus Eesti, kes on ühtlasi Eesti Tennise Liidu kuldsponsor.

“Tallink Tennisekeskus on Infortari esimene investeering suurema projekti, 70 000 m² suuruse kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Tallink City arendamisel. Peame läbirääkimisi võimalike rentnikega ning tegeleme eelarve kujundamise ja kooskõlastuste taotlemisega, investeerimisotsuse plaanime teha sügisel,” märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Infortar on 404 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus ja trükitööstus. Lisaks 38% osalusele Tallink Grupis kuuluvad Infortari investeeringute portfelli ka Eesti Gaasi aktsiad ning ligikaudu 90 000 m² hotelli- ja SPA kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses.

Merko Ehitus Eesti on Eesti  ehitus- ja kinnisvaraarendusettevõte, mis kuulub börsil noteeritud Baltimaade ehituskontserni Merko Ehitus. 2015. aasta lõpu seisuga andis kontsern Baltikumis tööd 791 inimesele ning ettevõtte 2014. aasta käive oli 251 miljonit eurot.

Foto: Reelika Riimand
Hetkel kuum