Äripäev • 15. juuni 2016
Jaga lugu:

Kuriteokahtlusega haiglajuht Tõnis Allik astus tagasi

PERHi juht Tõnis Allik otsustas, et lahkub ametist.  Foto: Terje Lepp

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees, kuriteokahtluse all olev Tõnis Allik otsustas täna toimunud nõukogu koosolekul ametist tagasi astuda.

PERHi nõukogu liige Hanno Matto ütles ERR.ee-le, et Allik küsis nõukogult nõu ja otsustas ise taanduda. "Kellegi näppe sahtli vahele ei pandud. See oli tema enda otsus. Ta ise analüüsis tekkinud olukorda ja pidas seda PERHile ja enda karjäärile tulevikus kõige paremaks," lisas Matto.

Kaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhti väisasid Saksamaal toimuvat Oktoberfesti, toitlustusjuht Anu Vähi 2012. aastal ja haigla juhatuse esimees Tõnis Allik 2013. Reisi maksis kinni PERHi endine toitlustusettevõte, milleks oli Delfi andmetel AS Dussmann. Alliku sõnul jäi tema festivalikülastuse maksumus vahemikku 400-500 eurot.

Kuriteokahtluse edasine osa seisneb Alliku ja PERHi IT-direktori Marko Kilgi töölähetustes konverentsidele, kuhu reisisid kaasa ka kahtlusaluste elukaaslased. „Igal aastal külastame koos IT-direktori Marko Kilgiga üle-euroopalist IT-konverentsi. Kahel korral olid meil kaasas ka elukaaslased. Ühel korral mõlemal, teisel korral ainult IT-juhil,“ selgitas Allik Äripäevale.

Tema sõnutsi leidis politsei, et haigla tasutud reisiarve oli haigla kahjuks ning et lähetuseks eraldatud rahast oli kantud ka kaaslaste kulutusi. „Politsei arvates oleks pidanud kulud jaotuma proportsionaalselt, meil see aga nii ei olnud ning meie arvates ei peagi nii olema. Hotellikulu tuleb kanda sõltumata sellest, kas ruumis on üks või mitu inimest,“ ütles Allik, kes koos teiste PERHi juhtidega enda süütust kinnitab.

Jaga lugu:
Hetkel kuum