Kadi Neemre • 20 juuni 2016

Börs: turud jälgivad Suurbritannias toimuvat

Foto: EPA

USA turud tegid täna enam kui 1% tõusu, mida toetas naftahindade tõus seoses Brexiti hirmu taandumisega.

Dow Jones tegi enam kui 200 punktise kasvu, indeksi suurimad edenejad olid Boeing, Goldman Sachs ning 3M.

“Põhimõtteliselt teevad turud eelmise nädala kaotusi tasa,” sõnas Janney Montgomery Scotti investeerimisstrateeg Mark Luschini.

“Ma arvan, et neljapäevane referendum hoiab meid sellel nädalal pantvangis,” lisas ta.

Suurbritannia hääletab neljapäeval riigi jäämise või lahkumise üle Euroopa Liidust. Mitmed nädalavahetusel toimunud arvamusküsitlused viitavad, et liitu jäämise pooldajaid on rohkem kui lahkuda soovijaid.

USA toornafa futuurid tõusid 2,9% ning barreli hinnaks kujunes 49,37 dollarit. Energiasektor kasvas enam kui 1%, olles üks suurimaid S&P 500 edenejaid. Indeks ületas lühiajaliselt 2100 punkti taseme, olles 2% madalam oma kõigi aegade kõrgeimast päevasisesest tasemest.

Federal Reserve Bank of Minneapolise president Neel Kashkari hoiatas, et liiga kõrgete kapitalistandardite seadmine Wall Streetile võib tähendada seda, et regulaatorid haavavad majandust ning sunnivad laenajad kasutama pangaväliseid kanaleid.

Homme peab Föderaalreservi juht Janet Yellen Kongressis kõne, kus ta lahkab mitmeid küsimusi, sh rahanduspoliitikat.

“Ta on üsna järjekindel; ma ei usu, et ta kaldub oma varasematest seisukohtadest eriti eemale,” sõnas Fort Pitt Capitali analüütik Pat Forrest.

Augusti kullafutuurid kukkusid 2,70 dollarit ning kullauntsi maksumuseks kujunes 1292,10 dollarit. 

Dow Jones tegi 1,18% tõusu ning lõpetas päeva 17883,26 punktil. S&P 500 kasvas 0,59% ning sulgus 2083,38 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,77% tõusuga 4837,21 punktil.

 

Hetkel kuum