Pille Ivask • 18. juuli 2016 kell 5:32

Brexiti minister: tahame parimat kokkulepet

David Davis  Foto: epa

Suurbritannia Brexiti minister David Davis lausus eile antud intervjuus, et tema ülesanne on kaubelda välja parim diil nii brittide kui Suurbritannias elavate välismaalaste jaoks.

Davis lisas, et Artikli 50 rakendamisega ehk Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise protsessi alustamisega hakatakse pihta järgmise aasta alguses. Minister märkis samuti, et ühtlasi tuleb kokku leppida nii Suurbritannias elavate välismaalaste kui ka Euroopa Liidu riikides elavate brittide õigused.

“Ma tahan, et nende inimeste jaoks tehtaks võimalikult mugavad otsused, kuna nemad ei valinud sellist olukorda,” lisas Davis Sky Newsile ja lisas, et kindlasti tuleks positiivsed otsused vastu võtta ka Euroopa Liidu liikmesriikides elavate brittide jaoks.

Davis lisas, et Suurbritannias elavate Euroopa Liidu kodanike õigused on kaitstud. Samas märkis ta, et seoses Suurbritannia liidust lahkumisega võib tekkida mõningaid probleeme Suurbritanniasse tööle minemisega. “Üks viis selle probleemiga tegelemiseks oleks panna paika kindel kuupäev, mis ajani on kõigi Suurbritanniasse tööle tulevate inimeste õigused kaitstud,” pakkus ta välja.

Brexiti tarbeks on Suurbritannias loodud Euroopa Liidust välja astumise osakond, kuhu praegu kuulub umbes 40 töötajat. Ametnike arv peaks kasvama paarisajani, vahendab Reuters.

Hetkel kuum