Äripäev • 8. september 2016 kell 9:04

TTÜ tudengite firma sai Saksamaalt rahasüsti

Idufirma Weps meeskond.  Foto: Weps

TTÜ tudengite loodud idufirma Weps valiti Berliini ärikiirendisse Axel Springer Plug and Play ja saab äri oma arendamiseks 25 000 euro suuruse investeeringu.

Kiirendi kontseptsioon seisneb selles, et väljavalitud meeskonnad osalevad 100päevases treeningprogrammis, mille käigus saavad start-up’id oma äri arendamiseks 25 000 euro suuruse investeeringu ning maailmaklassi mentorid, teatas Weps.

Wepsi puhul on tegemist Eesti noorte ettevõttega, mille visiooniks on muuta kodulehtede loomine äärmiselt lihtsaks. Wepsi chatbot tehnoloogia põhineb lihtsal vestlusel, kus genereeritakse valikvastustega küsimusi, mille tulemusena loob arvuti kohe kliendi vajadusi rahuldava ning kergelt hallatava kodulehe. Tegevjuht Jorma Jürisaare sõnul on Weps ideaalne lahendus väikeettevõtetele, kelle jaoks on oluline näidata kliendile kes nad on, mida nad teevad ja kuidas neid kätte saada. 

Axel Springer Plug and Play kiirendisse kandideerib igal korral üle 300 alustava ettevõtte, kelle seast valitakse läbi mitme vahevooru kuni kümme idufirmat. Weps on esimene Eesti idufirma selles kiirendis.

“Meil on väga hea meel, et otsustasime oma investeeringu suunata Wepsi. Silmatorkav lihtsus, mis annab võimaluse luua veebileht vaid mõne minutiga, veenis meid. Ootame huviga, et 100 päeva vältel Wepsi meeskonnale hoogu juurde anda ning toetada neid ka pärast programmi lõppu," kommenteeris kiirendi juht Frauke Mispagel.

 

Hetkel kuum