Kadi Neemre • 6. detsember 2016 kell 19:13

Google katab oma energiavajaduse taastuvenergiaga

Google'i andmekeskus  Foto: EPA

Alphabeti Google suudab järgmiseks aastaks katta oma globaalse energiavajaduse kasutades vaid taastuvenergiat, teatas ettevõte oma tänases avalduses.

Google loodab, et nende tuule- ja päikeseenergia ost saab olema piisav, katmaks ettevõtte andmekeskuste ja kontorite energiavajaduse alates 2017. aastast.

Ettevõte keskendub nüüd enamate regionaalsete kokkulepete saavutamisele oma andmekeskuste asukohtades ja teistes piirkondades, kus asuvad Google’i olulised keskused, märkis globaalse infrastruktuuri ja energia direktor Gary Demasi. “Me peame kasvuga kaasas käima, kuid me peame ka arenema sellest Google’le äärmiselt olulisest teetähisest kaugemale ning olema võimelised viima ellu taastuvenergia projekte kõigil turgudel, kus me tegutseme,” märkis ta.

Google allkirjastas oma esimese pikaajalise taastuvenergia kokkuleppe 2010 aastal ning on alates sellest ajast sõlminud 19 sarnast kokkulepet. See teeb Googlest suurima taastuvenergiat ostva ettevõtte, märkis Demasi.

Selle aja jooksul on tuuleenergia hind kukkunud 60%, õigustades sellega taastuvenergia ostmist.

Fookus taastuvenergiale võib aidata ka Google’i katset laiendada oma pilveäri, kuna nii mõnigi klient võtab arvesse keskkonna mõjusid.

 

 

Hetkel kuum