Äripäev • 25. jaanuar 2017 kell 7:16

Arsenali võõrandamisele võis kaasa aidata ka Pentus-Rosimannus

Keit Pentus-Rosimannus ja Rain Rosimannus mullu Arsenali keskuse avamisel.  Foto: Raul Mee

Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, et Rain Rosimannuse varjatud osalusega ettevõte omandas Riigi Kinnisvara ASi korraldatud avalikul enampakkumisel ainsa osalejana Arsenali keskuse kinnistu. RKASi nõukogu juhtis tol ajal Rosimannuse parteikaaslane Taavi Rõivas.

Täna kirjutab Postimees, et vaid mõni kuu enne seda, kui RKAS sai enda kätte Arsenali keskuse kinnistud, et need järgmisel aastal enampakkumisel maha müüa, kuulus riigiettevõtte nõukogusse lisaks Rõivasele ka Rosimannuse abikaasa Keit Pentus-Rosimannus.

Riigikogu liige, reformierakondlane Keit Pentus-Rosimannus kuulus RKASi nõukogusse alates 2007. aasta juunist kuni 2011. aasta maini ehk ajal, mil tehti ettevalmistusi ja peeti läbirääkimisi endise sõjatehase kinnistute üleviimiseks RKASi valitsemisalasse.

Postimehe küsimusele, kui palju ta asjaga kursis oli, vastas Pentus-Rosimannus lakooniliselt: „Kinnistute üleandmise protsess toimus kuid hiljem ja ma ei kuulunud RKASi nõukokku ei siis, kui rahandusministeerium 2011. aasta augustis kinnistud RKASile üle andis, ega hiljem, kui toimus avalik enampakkumine kinnistute müügiks.“

Pärast Äripäeva eelmise nädala artiklit on Arsenali keskuse kinnistute müügilugu tule alla sattunud: riigikogu korruptsioonivastane komisjon kavatseb tehingut uurida, kahtlustades halvimal juhul poliitilist korruptsiooni. Juba homme annab Rõivas komisjonile sel teemal ütlusi.

Asja on lubanud uurida ka riigihalduse minister Mihhail Korb.

Hetkel kuum