Äripäev • 30. jaanuar 2017 kell 5:45

Inbank ja Coop omandavad osaluse Krediidipangas

Krediidipank  Foto: Raul Mee

Eesti suurim jaekaubandusgrupp Coop Eesti omandab enamusosaluse Eesti Krediidipangas. Koos Coop Eestiga omandab osaluse ka Inbank, teatasid ettevõtted.

Coop omandab Krediidipangast 55%, Inbank 25%. Eesti Krediidipank jätkab tegevust praeguse nime all kuni selle aasta sügiseni, mil ettevõtte nimeks saab Coop Pank.

Tehing toimub kahes osas. Esimeses etapis omandab Coop Eesti 59,7 protsenti ja Inbank ligi 10 protsenti Krediidipangast. Seejärel omandab uus pank Coop Eesti ja Inbanki ühise tütarettevõtte Coop Finants ning Eesti Krediidipanga ja Inbanki ühise tütarettevõtte Krediidipank Finants, mille tulemusena uue panga osalused jaotuvalt vastavalt 55 Coop Eesti ja 25 protsenti Inbanki vahel.

Coopi ja Inbanki eesmärk on välja osta ka ülejäänud 20% Eesti Krediidipanga väikeaktsionäridest ning kaasata selle aasta jooksul tehingusse finantsinvestor.

Krediidipangal on olnud pikalt probleeme oma suurima osaniku, Venemaa suurpanga VTB tütre Moskva Panga tõttu. Mullu septembris selgus, et osaluse tõttu on sattunud Krediidipank USAs musta nimekirja.

Novembris kinnitas Krediidipanga nõukogu esimees Andrus Kluge Äripäevale, et panga enamusosalus on müügis. Krediidipanga suurima omaniku, Venemaa suuruselt teise panga VTB kvartaliaruandest selgus, et viimane on nimetanud enda investeeringu Eesti Krediidipangas tütarettevõtte osakutest ümber müügiootel varaks. VTB juhatus märkis aruandes, et Krediidipanga 59,7% osaluse müügi tõenäosus on suur.

Hetkel kuum