Äripäev • 9. veebruar 2017 kell 14:49

Jaano Vink lahkub Nordeconist

Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink.  Foto: Andras Kralla

Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink teavitas nõukogu, et ei jätka ettevõtte juhina pärast lepingu lõppemist juuli lõpus.

Nordeconil on kuus kuud aega otsida uus juhatuse esimees, teatas ettevõte.

Jaano Vink on juhtinud Nordeconi alates 2002. aastast ning lahkub ettevõttest omal soovil. „Viisteist aastat Nordeconi juhina on olnud äärmiselt haarav ning väljakutseid pakkuv teekond, kuid ühel hetkel tuleb olla aus nii enda kui oma meeskonna vastu ning anda teatepulk üle, et areng jätkuks,“ vahendas Nordeconi pressiteade Vinki sõnu. „Olen alati arvanud, et juhi vahetus peab toimuma ajal, mil ettevõte toimib hästi ja täna võib öelda, et see hetk on käes.“

„Aega juhi nimetamiseks on piisavalt,” ütles Nordeconi nõukogu esimees Toomas Luman. “Ma isiklikult oleksin soovinud, et Jaano jätkaks veel ühe kolmeaastase perioodi, kuid teisalt on 15 aastat tõepoolest pikk aeg ning ettevõte täna heas korras. Nõukogu esimehena järgmisi samme seades eelistaksin ise uue juhi kerkimist tänasest tugevast meeskonnast. Selge on see, et lisaks kindlale soovile võtta vastu nii tõsine väljakutse peavad kandidaadil olema selleks ka vajalikud võimed ja oskused. Igal juhul vaatab nõukogu ringi lahtiste silmadega, et leida parim võimalik kandidaat.”

Täna varem teatas Nordecon eelmise aasta tulemuse. Mullu suurendas Nordecon oma käivet veerandi võrra ehk 145, 5 miljonilt eurolt 2015. aastal 183,3 miljonile, ettevõtte kasum oli 0,6 miljonit eurot. 

„Nordeconi kasum oli Harju keskmine. Viimaselt kvartalilt lootsin küll enamat, ent aastatulemus oli väga hea,“ arvas Nordeconi aktsionär ja riigikogu majanduskomisjoni aseesimees Toomas Kivimägi.

Hetkel kuum