Äripäev • 18. aprill 2017 kell 6:03

Narva energeetikud korraldavad Tallinnas piketi

Energeetikatöötajate AÜ korraldab Eesti Energia tütarfirmade töötajate palgaläbirääkimiste toetuseks piketi.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti Energeetikatöötajate Ametiühingute Liit korraldab täna Tallinnas rahandusministeeriumi hoone juures Eesti Energia tütarfirmade töötajate palgaläbirääkimiste toetuseks piketi.

Kell 13 algavale piketile sõidab Narvast kolm bussitäit ehk üle 100 ametiühingu liikme, vahendasid ERRi raadiouudised.

Ametiühingu esimehe Andrei Zaitsevi sõnul ei lubanud maaomanik neil Eesti Energia ees meeleavaldust korraldada, samas allub energiakontsern rahandusministeeriumile.

Põhiline, mida piketil nõutakse, on kollektiivleppe säilitamine. "Tahame anda märku nii Eesti Energiale kui laiemale avalikkusele, et kollektiivleping pole samaväärne töölepinguseadusega, vaid tähtsam. Tööandja aga nõuab, et kontsernitöötajatele kehtiks vaid töölepinguseadus," märkis Zaitsev. Tema sõnul taotleb tööandja õhtuse tööajatasu kaotamist, puhkuseaja kahandamist, samuti öisel ajal ja riigipühadel töötamise eest makstava tasu vähendamist kuni seaduses ette nähtud määrani.

Enefit on kinnitanud, et soovib soodustuste arvelt tõsta põhipalku, kuna personali värbamisel on uute töötajate jaoks tähtsam kindel palganumber, kui kollektiivleppes peituvad hüved.

Eelmine kollektiivleping lõppes Enefitis 1. jaanuaril, läbirääkimised uue lepingu sõlmimise üle kestavad alates mullu oktoobrist. Eesti Energia on energiakontsern, mis koosneb 24 ettevõttest ja selles töötab kokku ligikaudu 5900 inimest.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Hetkel kuum