Valmap Grupp jõudis napilt kasumisse

Müüriladumine  Foto: Julia-Maria Linna

Ehitusfirma Valmap Grupp kasvatas müügitulu, aga jõudis napilt kasumisse.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et erinevate rajatiste ehitusega tegeleva Valmap Grupp ASi müügitulu kasvas 2016. aastal (eelneva aastaga võrreldes) 18 protsenti, 2,94 miljoni euroni. Ärikasum langes seejuures 240 515 euro võrra, 15 608 euroni.

Ettevõttes töötas 2016. aastal keskmiselt 40 inimest, võrreldes 2015. aastaga tuli juurde 6 töötajat. Käive töötaja kohta tõusis 0,3 protsenti, 73 254 euroni. Keskmine brutotasu kasvas 20 protsenti, 1071,5 euroni kuus.

 

Valmap Grupp AS

AS Valmap Grupp tegeleb teede ja platside ehituse, remondi ja hooldusega, turba tootmisega, elamute ja mitteeluhoonete ehituse ja remondiga, vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusega, maaparandustöödega, kaeve- ja mullatöödega, vesiehitusega, liiva kaevandamisega, kaubaveoga maanteel ning masinate rendiga. Ettevõtte käibest moodustasid 84,4 protsenti ehitustööd ja 14,3 protsenti turba müük.

„Ehitustööde mahu suurenemise aluseks oli agressiivsem müügitöö. Turba müügist saadud tulu suurenes eelmise aastaga võrreldes müügihindade kasvu tõttu,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „2017.aasta eesmärgiks on müügitulu ja puhaskasumi suurendamine. Suuremat tähelepanu pöörame turbatootmise arendamisele ning tootmismahtude suurendamisele. Selleks on plaanis palgata uusi töötajaid.“

Ettevõtte omanikud on Matti Mõts (50,26 protsenti), Ants Kuld (21,5 protsenti) ja Mati Madal (10,49 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum