Koit Brinkmann • 3. august 2017 kell 9:15

Lauri Laasi on endiselt Kesknädala väljaandja

Keskerakondlane Lauri Laasi (paremal) 2014 suvel Harju maakohtus.  Foto: Andres Haabu

Juba 2015. aasta lõpul kriminaalkuriteos süüdi jäänud ning seejärel riigikogust lahkuma pidanud Lauri Laasi on endiselt nii Keskerakonna liige kui ka juhib partei hääletoru Kesknädala väljaandjat MTÜd Vaba Ajakirjandus.

Mittetulundusühing Vaba Ajakirjandus jäi eelmisel aastal 6100 euroga kahjumisse, kui ettevõtlusest teeniti tulu ligi 65 000 eurot ning kulud küündisid 71 000 euroni. Vaba Ajakirjanduse majandusaasta aruandes on mulluse tegevuse peasuundadena nimetatud Kesknädala väljaandmist, veebikeskkonna arendamist, Kesknädala esindamist ja tutvustamist Tallinna Televisiooni saatesarjas "Meedia keskpunkt" ning tööd Kesknädala välisautoritega.

„Kesknädalas saavad sõna poliitikud, ühiskonnategelased, ajakirjanikud, arvamusliidrid ja kirjanikud, kellest mitmel oli probleeme oma arvamuse ja artiklite avaldamisega peamiselt parempoolses meedias,“ märkis mittetulundusühingu juhatuse liige Lauri Laasi majandusaasta aruandes.

Laasi on endine riigikogu liige, kes 2015 novembris jõustunud kohtuotsusega mõisteti koos Priit Toobaliga süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises. Samast ajast on pärit ka Keskerakonna kriminaalkaristus - koos Toobaliga mõisteti erakond süüdi ametialases võltsimises. Laasile määrati toona karistuseks üheksa kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane kolme aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Partei ei hülga

Hoolimata kriminaalkaristusest pole Laasi Keskerakonnast ega ka Kesknädala väljaandmise juurest lahkuma pidanud.

Eelmise aasta jaanuarist on ta palgal Tallinna linnale kuuluvas ASis Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus arendusjuhina. Konkurssi sellele ametikohale ei korraldatud, sest parteikaaslasest tollase abilinnapea Arvo Sarapuu kinnitusel seda tegema ei pidanud. „See pole mingi „tiksuja“ amet, vaid reaalne töö ning seetõttu ma hindan teda. Näha on ka, et Laasit see teema huvitab,“ kiitis Sarapuu siis Laasi uut väljakutset.

Tallinna linnavalitsus määras Laasi läinud sügisel ka Tallinna keskkonnaameti hallatava asutuse Tallinna energiaagentuur säästva energia nõukogu liikmeks. Selleks suurendati nõukogu ühe liikme võrra 13liikmeliseks. Nõukogu esimees oli Sarapuu.

Tallinna energiaagentuuri põhiülesandeks on Tallinna linna säästva energiamajanduse planeerimine ja arendamine.

Hetkel kuum